Jedno auto zatrzymało się przed pasami, drugie nie. Tak doszło do potrącenia dziewczynki w centrum

7

Na sąsiednim pasie drogi zatrzymał się pojazd. Kierująca osobowym mitsubishi nie zareagowała i potrąciła młodą dziewczynę, znajdującą się na przejściu dla pieszych. Wracamy do wczorajszego zdarzenia w centrum.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 17 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania alei Jana Pawła II, placu Wolności i ulicy Judyma. Potrącona została 12-latka. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, 54-letnia kobieta kierująca osobowym mitsubishi zignorowała fakt, iż przed przejściem dla pieszych zatrzymał się inny pojazd. Przejeżdżając przez pasy potrąciła młodą dziewczynę.

Załoga pogotowia ratunkowego przebadała 12-latkę. Nie odniosła poważniejszych obrażeń. Kierująca mitsubishi została ukarana wysokim mandatem, a na jej konto wpłynęły punkty karne.

7 KOMENTARZE

  1. Mandat mandatem, to tylko pieniądze. Zabrać prawko dożywotnio. Siadasz za kółko włącz myślenie i obserwuj co się dzieje wokół ciebie. Nie jesteś w stanie tego ogarnąć wsiadaj do komunikacji miejskiej. Tępa dzida mogła zabić albo doprowadzić do kalectwa dziecko, które ma przed sobą całe życie.

    • z twojego komentarza wynika że to ty powinieneś włączyć myślenie pisząc o tej kobiecie co spowodowała wypadek.Kto dał ci prawo ją osądzać a szczególnie ubliżać.Jesteś po prostu tym co piszesz i nic więcej nie dodam bo nawet nie jesteś godny aby swoim komentarzem na tym kk24 zaistnieć.

      • @Dziadek sam włącz myślenie. Zgadij dlaczego w kodeksie drogowym wyraźnie pisze, zakaz wyprzedzania na przejściu dla pieszych. Kierowca zaczął manewr wyprzedzania przed przejściem dla pieszych wyprzedzając pojazd stojący przed tym przejściem. W trakcie owego manewru potrącił dziewczynkę na przejściu. Gdyby do potrącenia nie doszło, to ten manewr zostałby zakończony poza pasami dla pieszych wzdłuż osi drogi zgodnie z kierunkiem ruchu. Kierowca „dzida” złamała przepisy ruchu drogowego i wykazała się brakiem wyobraźni.

    • Zła odpowiedź. Nawet morderca ma prawo do obrony. Kierowca już nie. Ta ulica jak i Kozielska są źle zaprojektowane, i dlatego tam jest najwięcej potrąceń pieszych oraz rowerzystów w Polsce.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj