Jechał przeciążonym busem z pękniętą oponą, a zaledwie dzień wcześniej zatrzymali mu prawo jazdy

3

Zatrzymany do kontroli, w związku z podejrzeniem przeładowania samochód dostawczy typu „bus”, miał nie tylko za dużo ładunku, ale za jego kierownicą siedział kierowca, któremu dzień wcześniej zostały zatrzymane uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Kontrolę przeprowadzili 22.04 br. inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału WITD w Opolu w Reńskiej Wsi. Jak się okazało, pojazd nie tylko był przeładowany o 300 kg (waga pojazdu wskazała 3800 kg przy dopuszczalnych 3500 kg), ale miał również pękniętą oponę.

W wyniku kontroli kierujący został ukarany mandatem karnym i przekazany policji. Dodatkowo pojazd nie został dopuszczony do dalszej jazdy do czasu jego rozładunku oraz został zatrzymany jego dowód rejestracyjny.

3 KOMENTARZE

  1. Kolejny argument na CAŁKOWITE wykluczanie z ruchu niebezpiecznych kierowców i przepadek narzędzia przestępstwa👍 Ale oczywiście NIE wolno im ODBIERAĆ samochodów😕 bo to niehumanitarne i zamach na własność prywatną. Ale bardzo humanitarne jest jak taki kierowca pozabija przechodniów czy innych kierowców😠

  2. w tym przypadku sąd w trybie przyśpieszonym, grzywna i 30 dni pierdla z pracami zbierania śmieci wzdłuż dróg. Aha, nie ma kto tego zrobić, bo manifestacje w Warszawie. No trudno.

Skomentuj