Jechał na nielegalnym emulatorze AdBlue. Kierowca ciężarówki wpadł podczas kontroli WITD

3

Nielegalny emulator AdBlue ujawnili inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu, którzy 31 maja zatrzymali do rutynowej kontroli zespół pojazdów na polskich numerach rejestracyjnych.

Jak się okazało podczas oględzin instalacji elektrycznej, w pojeździe należącym do polskiego przewoźnika, do systemu AdBlue podłączony został niedozwolony emulator AdBlue, który zakłócał układ oczyszczania spalin SCR.

Zamontowane nielegalnie urządzenie służy do symulowania prawidłowej pracy układu emisji spalin w pojeździe, nie pobierając roztworu mocznika (AdBlue), na skutek czego do atmosfery wydostają się nieoczyszczone spaliny. Kierowca na polecenie kontrolującego zdemontował nielegalne urządzenie oraz musiał pojechać do najbliższego serwisu, celem sprawdzenia poprawności działania układu SCR. Zatrzymany został również dowód rejestracyjny pojazdu, a kierowcę ukarano mandatem karnym w kwocie 1500zł.

3 KOMENTARZE

  1. Dalej podnoscie cenę ropy, to zaczną jeździć na przepracowanych olejach i dopiero wtedy będziemy mieli zielony ład, tak jak z kredytami na wymianę źródeł ciepła, są ale kto je może dostać a pieprzą o dofinansowaniu.

  2. Nie popieram takich praktyk, ale przy tych cenach paliw sam bym zaczął kombinować. Mam nadzieję że naród się obudzi i wyjdzie na ulicę, bo tymi cenami nas wykończą tylko dlatego żeby Ukry żyły w dostatku.

  3. To tak samo jak gość co lubi w piecu spalić stare laczki, czy zebrane kubeczki po jogurtach, tak samo nie ma problemu by zatruwać wasze środowisko i otoczenie. Dziwne bo AdBlue (mocznik) produkują Azoty, polski zakład. Kosztuje to ułamki grosza na km… no cóż, tej mentalności ni jak zrozumieć!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj