Jechał ciężarówką ponad sto na godzinę w terenie zabudowanym. Odpocznie od jazdy przez trzy miesiące

6

Do kontroli drogowej został zatrzymany mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Powodem jego zatrzymania było przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 54 km/h. Prawo jazdy zostało przekazane staroście na czas 3 miesięcy.

W poniedziałek 30 października, funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolowali prędkość w jednej z miejscowości na terenie gminy Głubczyce. Już po chwili na drodze krajowej nr 38 zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy. Przyczyną kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości.

Funkcjonariusze zmierzyli prędkość pojazdu, a wynik na urządzeniu pomiarowym wskazał 104 km/h. Kierowcą okazał się 46-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla.

Policjanci za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymali mu dokument, który następnie został przekazany do starostwa na okres 3 miesięcy. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym oraz na jego konto punktowe doliczono 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość jest przyczyną wielu wypadków, w których bardzo często uczestnicy ruchu drogowego tracą zdrowie, a nawet życie. Jazda o ponad 50 km/h więcej w obszarze zabudowanym jest niebezpieczna. Kierujący nie są świadomi, że pieszy w zderzeniu z pojazdem ma wówczas niewielkie szanse na przeżycie.

6 KOMENTARZE

  1. Ciekawe w jaki sposób samochód ciężarowy mógł przekroczyć prędkość, skoro ma ogranicznik prędkość ustawiony na max 90 km/h, a autor artykułu piszę, że jechał aż 104 km/h

  2. Nie wszystkie ciężarówki maja ogranicznik, poza tym nasi domorośli majsterkowicze z kategorią C+E, potrafią ściągać kagańce na życzenie szefa. Szkoda słów na takie zachowania.

Skomentuj