Jechał bez kasku, za to z sądowym zakazem prowadzenia. Pijany 32-latek wpadł na własne życzenie

0
Fot. policja

Policjanci zatrzymali do kontroli motorowerzystę, który nie miał kasku ochronnego. Badanie trzeźwości wykazało około 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto 32-latek posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki, patrolując ulice gminy Cisek, zwrócili uwagę na jadącego bez kasku motorowerzystę. Zatrzymali mężczyznę do kontroli, w trakcie której wyczuli od niego alkohol. Funkcjonariusze poddali kierowcę badaniu trzeźwości. Okazało się, że 32-latek miał w wydychanym powietrzu około 2 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Za swoje zachowanie 32-letni mieszkaniec naszego powiatu odpowie przed sądem. Oprócz konsekwencji związanych z przestępstwem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo sądowego zakazu, odpowie także za popełnione wykroczenie. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Apelujemy o rozsądek. Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Dla 32-letniego mężczyzny zakończy się to rozprawą sądową. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że w stanie nietrzeźwości i bez kasku kierował jednośladem, mogło się to skończyć tragicznie.

Skomentuj