Jechał 130 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy z Niemiec

5

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy obywatelowi Niemiec, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 130 km/h. Przypominamy, że kierowanie samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla funkcjonariusze ruchu drogowego, sprawdzali z jaką prędkością poruszają się kierowcy. Tuż przed godziną 11:00 zauważyli audi poruszające się z nadmierną prędkością. W obszarze zabudowanym, gdzie dozwolona prędkość wynosi 70 km/h, kierowca pędził z prędkością 130 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 28-letniego obywatela Niemiec i ukarali go mandatem w wysokości 1500 złotych.

Przypominamy, że na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość może być podwyższona znakami. Jednak należy pamiętać o tym, że nadal jest to obszar zabudowany i w przypadku przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h, policjant zatrzyma nasze prawo jazdy.

Piraci drogowi nie mogą liczyć na pobłażliwość mundurowych, gdyż nadmierna prędkość wciąż plasuje się w czołówce przyczyn wypadków drogowych. Apelujemy zatem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek, ostrożność i wyobraźnię. Najważniejsze jest bezpieczeństwo nas wszystkich.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

5 KOMENTARZE

  1. No tak!!! I znowu kolejna ofiara durnowatego oznakowania obwodnicy. Obwodnicą jak sama nazwa wskazuje służy do sprawnego i szybkiego, zaznaczam szybkiego ominięcia miasta, a pajace zajmują się reperacja budżetu albo pilnowaniem aby wrotkarze jechali prosto. Ciekawe czy sprawdzali trzeźwość na trasie przejazdu.

  2. Na wyrobie obwodnicopodobnym najbezpieczniej poruszać się furmanką. Byleby koń nie szarżował. I pamiętać żeby konia nie walić, bo wtedy mandat.

  3. ~Realista~ […Obwodnica to droga prowadząca wokół miasta, dzielnicy, centrum lub śródmieścia umożliwiająca pojazdom ominięcie pewnego obszaru miejskiego i odciążenie jego ulic z tranzytowego ruchu międzymiastowego, międzydzielnicowego lub międzyosiedlowego….]
    Nie ma w definicji „szybkiego ominięcia”, więc nie ma co fantazjować, tylko stosować się do znaków.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj