Jarosław Makowski odchodzi z Muzeum Ziemi Kozielskiej. Jest konkurs na nowego dyrektora

6

Urząd miasta ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej. Obecny szef placówki rozstanie się z nią zaledwie po dziewięciu miesiącach pracy. Jarosław Makowski złożył rezygnację, którą przyjęła prezydent miasta.

Jarosław Makowski zasiadł w fotelu dyrektora z początkiem lutego, zastępując na tym stanowisku Bolesława Bezega, który od 2015 roku kierował pracami placówki. Pod koniec września 2019 roku muzeum udało się wreszcie uruchomić. Koszt wyremontowania średniowiecznych podziemi i ich adaptacji na cele muzealne wyniósł 6 milionów złotych, z czego połowę udało się pozyskać ze środków unijnych.

Obecny dyrektor swoją przygodę z Muzeum Ziemi Kozielskiej zakończy już po dziewięciu miesiącach. Jarosław Makowski złożył rezygnację, która została przyjęta przez władze miasta. Ogłoszony został też konkurs na nowego dyrektora placówki. Od 1 listopada do czasu rozstrzygnięcia konkursu obowiązki dyrektora pełnić będzie Izabela Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Jarosław Makowski zamieścił wpis, w którym żegna się z Muzeum Ziemi Kozielskiej i dziękuje współpracownikom.

„Przez ostatnie osiem miesięcy pracowałem na tym, by doprowadzić do otwarcia Muzeum Ziemi Kozielskiej i przygotowania wystawy stałej. Te cele udało się się osiągnąć – jak wieść niesie z dobrym efektem, co potwierdzają liczni odwiedzający Muzeum (…) Na szczęście jest tak: Muzea trwają, dyrektorzy się zmieniają. Teraz przyszedł czas, w moim przypadku, by podjąć nowe wyzwania (…) Poprosiłem Prezydent Miasta Kędzierzyn Koźle o rozwiązanie mojej umowy o pracę i odwołanie mnie z funkcji dyrektora. Tak oto zaczynam nowy etap w swoim życiu zawodowym. Dociekliwych uprzedzam, że nie będzie to zadanie związane z pracą w instytucjach państwowych i miejskich – żadne wodociągi, śląskie panteony czy urzędy miejskie. Oficjalnie zmiana dokona się 1 listopada (…)” – napisał Jarosław Makowski.

6 KOMENTARZE

Skomentuj