Janusz Kowalski wszedł do rządu. Poseł z Opolszczyzny w Ministerstwie Aktywów Państwowych

12
Foto: MAP

Poseł z Opolszczyzny, który bardzo dobrze dał się poznać mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla podczas jesiennej kampanii wyborczej, właśnie wszedł do rządu. Janusz Kowalski został sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Sprzedaż kozielskiego portu była jednym z głównych tematów kampanii Janusza Kowalskiego. Z tego też powodu polityk regularnie pojawiał się w mieście. Głośne były jego konferencje przed kozielskim magistratem. To w ich trakcie padło m.in. określenie „afera portowa”, za które prezydent Sabina Nowosielska zażądała później przeprosin.

Kowalski startujący z listy Zjednoczonej Prawicy pewnie wszedł do Sejmu. Teraz także przypadła mu funkcja w nowym w strukturach rządu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Zadaniem resortu, na czele którego stanął Jacek Sasin, zarazem wicepremier, jest wykonywanie prawa z akcji Skarbu Państwa w spółkach państwowych. Innymi słowy, pełni on rolę właściciela w firmach należących w części lub w całości do państwa. W przeszłości była to domena ministerstwa skarbu, natomiast w ostatnich latach rolę właściciela dla spółek pełniły właściwe ich branży poszczególne ministerstwa.

Wczoraj Ministerstwo Aktywów Państwowych poinformowało o dwóch nominacjach dla wiceministrów. Jednym z nich, w randze sekretarza stanu, został Janusz Kowalski. Jest także pełnomocnikiem rządu do spraw reformy nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu Państwa.

12 KOMENTARZE

  1. Janusz uwiódł Januszy z naszego miasta i jest w rządzie Pis,ciekawi mnie kiedy zawita do Kędzierzyna-Kożla z dobrą nowiną.

  2. Wanted dead or alive…
    tak kiedyś poszukiwano przestępców, to se nie wrati ale dosięgnie tych panów ręka sprawiedliwości…

    • Ich dosięgnie oczywiście robotniczo-chłopska, bolszewicka ręka sprawiedliwości, tow. Rychu! Oczywiście, jak totalitarna opzycja wygra kolejne wybory.

Skomentuj