Janusz Kowalski mówi o „aferze portowej” i stawia ultimatum prezydent Sabinie Nowosielskiej

37

Janusz Kowalski, kandydat Zjednoczonej Prawicy do Sejmu, po raz kolejny publicznie pyta, komu gmina Kędzierzyn-Koźle przed dwoma laty sprzedała teren kozielskiego portu. Tym razem jednak idzie o krok dalej – wraz z radnymi miejskimi Markiem Piaseckim i Fabianem Pszonem mówi o „aferze portowej” i stawia ultimatum prezydent Sabinie Nowosielskiej i współrządzącej miastem Platformie Obywatelskiej.

W poniedziałek Janusz Kowalski zwołał konferencję prasową pod kozielskim magistratem. Towarzyszyli mu radni miejscy Marek Piasecki oraz Fabian Pszon.

Janusz Kowalski domaga się odpowiedzi na pytanie , kto stoi za funduszem inwestycyjnym, który w 2017 roku wyłożył kapitał na zakup terenu portu poprzez spółkę Kędzierzyn-Koźle Terminale. Uważa także, że tego rodzaju infrastruktura powinna znajdować się w rękach podmiotów publicznych, więc sam fakt, że doszło do sprzedaży, jest według Kowalskiego niedopuszczalny.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy postawił ultimatum prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabinie Nowosielskiej: jeśli nie uzyska satysfakcjonujących wyjaśnień, będzie dążył do rozpisania odwołującego ją referendum.

– Żarty się skończyły. Czas powiedzieć mieszkańcom Opolszczyzny, Kędzierzyna-Koźla, komu Platforma Obywatelska sprzedała port (…) Jeśli pani Sabina Nowosielska dzisiaj nie przerwie milczenia, konieczne będzie wszczęcie przez radę miasta procedury referendalnej, aby już w 2020 roku odwołać Sabinę Nowosielską właśnie za tę aferę portową z funkcji prezydenta Kędzierzyna-Koźla – mówi Janusz Kowalski.

Poprosiliśmy prezydent Sabinę Nowosielską o komentarz do stwierdzeń Janusza Kowalskiego.

– Zapytam retorycznie, co robił przez te wszystkie lata pan Marek Piasecki, radny powiatowy, a od roku radny miejski? Co robił pan Fabian Pszon, również od roku radny miejski? Dlaczego uaktywnili się właśnie teraz? Jest to wyłącznie oparta na bezpodstawnym ataku kampania wyborcza pana Kowalskiego, w którą nie dam się wciągnąć – komentuje prezydent Sabina Nowosielska.

37 KOMENTARZE

 1. Mówi jak by już był w sejmie i miał nie ograniczoną władze. A po wyborach , nie daj boże jak się dostanie wystąpi 1 raz na mównicy sejmowej i tyle będą państwo tego pana widzieć. Proponuję tym panom i panią ubiegającym się do korytka dokończenie obwodnicy od komisariatu aż do ul Bema . Może ktoś to łapnie .

 2. zajmij się lepiej tym „basenem” bo tam topią pieniądze a krytego jak nie było tak nie ma a erbud z rybnika przed przejęciem kontraktu był już trupem tylko nie w kk

 3. Lepsze było by pytanie kto zablokował wykonanie bocznicy kolejowej. Ale to pytanie jest niewygodne. Lepiej więc krzyczeć łapać złodzieja. Jak w tej przypowieści. Znacie ją zapewne, więc nie będę się rozwodził.

 4. Tèpa gadka do ciemnego ludu. Napisał pismo do niku. Przecież to kolega Mariana właściciela burdelu chce odkupić ten Port. Sorry kolega Mariana prezesa niku.

 5. Ale popatrzcie ludzie ile nienawiści jest w tych osobach co chcą referendum. Jeszcze chwila i zaczaną szczuć ludzi z Kędzierzyna na tych z Koźla bo im ze statystyk wyjdzie, gdzie więcej zagłosuje.

  • No wlasnie .Pisalem juz niejednokrotnie,ze mozna zauwarzyc coraz wiekrze rozwarstwinie pomiedzy roznymi dzielnicami K-Kozla.Prosze zauwazyc,ze w tych dzielnicach gdzie jest potecialnie najwiekrza ilosc wyborcow( m.in.Srodmiescie,Pogorzelec,Kozle),tam sa realizowane najwiekrze inwestycje upiekrzajace nasze miasto,takie jak:chodniki scieszki rowerowe,klomby kwiatki itp.Natomiast,z punktu widzenia Pani Prezydent,nie oplaca sie inwestowac chociazby w Kozlu Porcie, Klodnicy,nie wspomne juz o Zabiencu.Jest to celowa polityka ktora pozwala wygrac wybory.Nie trzeba nikogo inspirowac do szczucia.Antagonizmy pomiedzy mieszkancami same wyplyna po jakims czasie,gdy sie zorientujemy ,ze mieszkamy w slamsach.Dobrym przykladem jest budowa niby portu.Pomimo sprzeciwu lokalnej spolecznosci i tak inwestycja doszla do skutku.Podczas pikiety w KLodnicy nasi samorzadowcy sprzedali dobra o znaczeniu strategicznym .Mozna uslyszec ,ze przez 25 lat nie zrobiono nic.To prawda,ale,nie mozna dopuscic do zmarnowania ogromnego potecialu rozwoju, nie tylko regionu,ale i calej Polski ,a moze i Europy(patrz program Odra-Dunaj).Chcialbym dodac ,ze Pani SN nie liczy sie z glosem mieszkancow Kozla Port,KLodnicy.Wykorzystuje ich do realizowania wlasnych celow.Na dodatek byla oburzona gdy na jednym z spotkan w Domu Kultury osmielono jej zadac niewygodne pytani.Mam tu na mysli sprawe przedszkola nr.17 w KK.Mozna by zapytac: Co na to radni osiadlowi czy z rady miasta?.Niestety, mam wrazenie , ze zostali wmanewrowani(delikatnie mowiac) w gre Pani Prezydent.

 6. Dogada się z senatorem, postawią szlaban na Kłodnickiej i będą blokować wjazd do portu aby przypadkiem czegoś tam nie zrobili zanim pisiory przejmą i uruchomią wodnej autostrady Ren- Dunaj przez K-K Azoty City

 7. Pan Kowalski zgłupiał na punkcie portu. Przecież miasto przekazało teren portu do parku przemysłowego, a tenże park sprzedał port. Uchwała o przekazaniu parku do portu nie była zaskarżana więc legalnym właścicielem terenu portu był park przemysłowy i mógł z nim robić co chciał. Co też uczynił, a kasa podobno w końcu się zgadza. Może i park był „słupem” ale to niczego nie zmienia. Więc panie Kowalski czepiaj się pan słupa jak pijany płotu i od…się od prezydent(ki). Takim durnym pyskowaniem tylko odstraszasz pan ludzi, a tym i tak jest obojętne kto i za ile to kupił. Najpierw, panie Kowalski, trzeba usiąść i sobie wszystko dokładnie przemyśleć. Potem sprawdzić dokumenty a nie z pienić się „co to ja nie zrobię”. Bo w końcu może okazać się, że i tak nic pan nie zrobi.

 8. Widać Kowalskiemu zależy na uwaleniu inwestycji w porcie bo nie jest z Kędzierzyna-Koźla. No cóż chłop wykonuje polecenie partyjne więc musi się pluć na ten temat. No cóż Gliwice też chcą reaktywować swój port a to konkurencja. A ludzie się dziwią że do KK nie chce przyjść żaden znaczący inwestor. Macie odpowiedź

 9. Czy nikt nie zauważył jak cyniczną osobą jest Sabina Nowosielska, która jak się pyta ją: Komu sprzedała port za gów….. kasę odpowiada: A co zrobił pan Piasecki? To ja dodam: A co zrobiła dla naszego miasta pani Nowosielska? Żadnych inwestorów nie przyprowadziła za rękę do naszego miasta. Ups, sorki pani pą presidą. Zapomniałem o firmie produkującej baterie litowe na Polu Południowym. Dobrze że jest ono w głębokim lesie. Chociaż nie. Wolę las, niż kolejnego truciciela. Następny po Pą Presidą przez lata będzie go szukać doskonale wiedząc kto nim jest.

  • Jak żadnych? No a ten od portu o który teraz taki krzyk to nie inwestor? Wolę żeby port był w prywatnych rękach ale działający, niż państwowy a w ruinie. Drugi to choćby ten od baterii, też nie inwestor? Jeszcze jakaś firma, nie pamiętam nazwy na terenie zakładów w Blachowni kończy budowę, mają zajmować się recyklingiem zużytych olejów silnikowych. To że takie firmy wam nie pasują to nie znaczy że żadnych inwestorów tu nie ściągnięto. Jak na posuchę za poprzednich prezydentów to uważam że aktualnie dużo ruszyło do przodu. Aż dziwne jak na miasto wiecznych narzekaczy, którym ciągle nic się nie podoba. Z tego co widzę to nie ma firmy która by wam pasowała żeby powstała.

 10. Port to nie tylko rozwoj gospodarczy, to rowniez miejsca pracy dla gory bezrobotnych w KK,Kowalskich i Kwiatkowskich w polsce jest na peczki, nie wszyscy sa politykami ale wiekszosc jest bez pracy. Czasem zdazy sie” mlot kowalski” na tydzien przed wyborami!!

 11. ten typ z prawej to bodaj ten sam, co onegdaj lansował się na pudełku zapałek. hahahahah, jezu co za dramat tego człowieka. Ba! nadczłowieka, wręcz eugenicznego topmodela. czego to on już nie zrobił dla ludzkości! spalił system z kukizem, zaSTOPował uchodźców ciągnących milionami do kościerzyna, teraz jak pancerny tygrys walczy o port… a w wolnych chwilach chętnie urządzi wesele, tu nakarmi biednych desperatów, tam zasiądzie w radzie miasta… i nie ma – na prawdę nie ma żadnych problemów z eksploatacją ukraińskich uchodźców, których tak bardzo nie chciał w kościerzyniu. panie piasecki, pan jest prawdziwy homo superior, wręcz uebermensch!

  • Po co ta cała gorączka, niech terminale idzie do sądu jak ma problem. Widać nie pójdzie, bo nie ma z czym. Tak załatwia się w normalnym kraju. Dali d… z umową i szukają jeleni. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Jeśli ktoś twierdzi że: donosy, złą wolę „Komuś przeszkadza, że Kędzierzyn-Koźle się rozwija” itd. to niech poda fakty, nazwiska itd. Bez żadnych „ja wiem.” :) i idzie do sądu. Po co załatwiać poprzez lobbowanie sprawy. Jest właścicielem to niech dba o ten interes. Niech właściciel (właściciele) przestanie płakać bo „czarna moc nie pozwala.”

  • Popatrz na komentarz wyżej: niech żyje Kędzierzyn-Koźle 11 października 2019 at 17:32. Akcja wyborcza PO-KO i brakuje tematów. :))

Skomentuj