Janusz Hencel nowym komendantem policji w Kędzierzynie-Koźlu. „Bezpieczeństwo priorytetem”

7

Uroczystość w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Młodszy inspektor Janusz Hencel, dotychczasowy pełniący obowiązki komendanta powiatowego, został powołany na stanowisko komendanta. Nominację otrzymał z rąk komendanta wojewódzkiego policji nadinspektora Jarosława Kalety.

Janusz Hencel kieruje kędzierzyńską policją od lutego, gdy na emeryturę przeszedł dotychczasowy komendant Wiktor Chałupa. Podczas uroczystości Janusz Hencel przywitał się ze sztandarem i złożył meldunek komendantowi wojewódzkiemu policji Jarosławowi Kalecie. Następnie odebrał z jego rąk rozkaz personalny dotyczący powołania na stanowisko komendanta powiatowego.

– Jest to niezwykle odpowiedzialne stanowisko związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego. Związane jest to również z odpowiedzialnością za poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców (…) Myślę, że komendant Hencel, jako policjant wywodzący się z tej jednostki, nie będzie miał z tym problemów, o czym świadczy jego dotychczasowa służba – mówił Jarosław Kaleta.

– Powołanie na stanowisko komendanta powiatowego policji w Kędzierzynie-Koźlu jest dla mnie wielkim wyróżnieniem, ogromnym zaszczytem i dumą – dziękował Jarosław Hencel. – Moim priorytetem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom powiatu. Obywatele muszą mieć pewność, że w trudnych chwilach mogą liczyć na pomoc policji. Dołożę wszelkich starań, aby tak było – zadeklarował.

Janusz Hencel jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W policji służy od 1991 roku, gdy rozpoczął pracę w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. W 2003 roku został naczelnikiem sekcji prewencji, od 2016 roku był pierwszym zastępcą komendanta powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Odznaczony m.in. Krzyżem Zasługi za Dzielność.

Gratulacje Januszowi Henclowi złożyli przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, prokuratury oraz senatora Grzegorza Peczkisa.

7 KOMENTARZE

  1. No to teraz będzie się działo.
    Janusz czym prędzej ma emeryturę ucieknie
    Znając Jego dotychczasowe zachowanie (strusia)i strach przed działaniem emerytura komendanta jak znalazł. 8000zl plus dodatki

  2. Teraz nie będzie mógł powiedzieć że nic nie może, bo decyzje będą akceptowane przez Niego. Jak pamiętam zawsze mówił że chce ale komendant się nie zgodził.😀

Skomentuj