Jan Paweł II patronem szkoły w Sławięcicach. Przekazanie sztandaru i odsłonięcie muralu

26

Nowy patron, sztandar i mural zagościły w szkole w Sławięcicach. Decyzją uczniów i rodziców PSP nr 16 będzie nosiła imię Jana Pawła II. To był wielki dzień nie tylko dla placówki, ale dla całej społeczności osiedla. 

Nowego patrona wybrali sami uczniowie, nauczyciele i rodzice. Punktem kulminacyjnym wydarzenia, do którego przygotowywano się od kilku miesięcy, było przekazanie sztandaru na ręce dyrektora Magdaleny Szyndzielorz. O Janie Pawle II przypominać będzie nie tylko chorągiew, ale również ogromny mural na ścinanie placówki. W uroczystości nadania imienia szkole wzięli udział prezydent miasta Sabina Nowosielska, zastępca prezydenta Wojciech Jagiełło, radny miejski Tomasz Scheller, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Izabela Migocz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomasz Radłowski oraz wielu innych znakomitych gości.

Główne uroczystości w sali gimnastycznej poprzedziła msza św. w pobliskim kościele. Rangę wydarzenia podniósł ks. bp Andrzeja Czaja, który osobiście przewodniczył liturgii.

26 KOMENTARZE

 1. Dziwaczny ten mural,wg.mnie nie na miejscu.Tablica upamiętniająca ze względu na powagę osoby ojca św.byłaby lepsza.
  Ile kosztował mural? Osoba która je maluje ma jakieś chody w urzedzie miasta że dostaje takie zlecenia?

 2. Ale jednak święty. Pewnie trochę trzeba Go odbrązowić ale również docenić to co zrobił.
  Upadek komunizmu, pielgrzymki na całym świecie, wielka osobowość. Jego życie może być wzorem dla wierzących i dla niewierzących.

 3. A Sabinka znów na pierwszym planie.
  Najpierw pierwszy szereg w rozwrzeszczanym pochodzie wspierającym aborcję, teraz pierwsze miejsce w Kościele. Wstydu kobieta nie ma – nie mówiąc już o honorze!!!

 4. Alina-dla ciebie może i święty dla mnie to Papież,który NIC nie zrobił aby ukryć Sodomę i Gomorę która rozpanoszyła się w Watykanie i po całym świecie,i to ma ma być osoba święta???

  • Ale w naszym mieście mamy różne ciekawe zestawienia- Jan Paweł II(Papież-Polak), Witold Pilecki(Rotmistrz-Bohater) i… Rafał Wojaczek(Poeta-Alkoholik)…

 5. Na tym muralu, tak ma jedną brew do góry uniesioną, jak nie przymierzając Rokossowski, gdy dowiedział się że jest Polakiem, urodził się w Warszawie, ojcem był kolejarz i zostanie marszałkiem Polski.
  Ja nic nie sugeruję, tak tylko mi się skojarzyły te brwi.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj