Jakub Korejba z kwalifikacją na lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata w Kolumbii!

0

Jakub Korejba to niezwykle ambitny młody człowiek z Kędzierzyna-koźla, który już nie raz udowodnił, że ciężka praca daje efekty. Wśród wielu zwycięstw na jego konto trafiło kolejne, tym razem niezwykle ważne, bo dające przepustkę do Mistrzostw Świata.

W dniach 28-29 maja 2022 roku w Karpaczu odbył się mecz międzynarodowy w rzutach w ramach Turnieju Nadziei Olimpijskich. W wydarzeniu brali udział sportowcy z Czech, Węgier i Polski w kategoriach wiekowych U18 i U20.

Wśród reprezentantów Polski znalazł się mieszkaniec naszego miasta Jakub Korejba, który jako jeden z nielicznych wystartował w dwóch konkurencjach – rzut dyskiem o wadze 1,75 kg i pchnięciu kulą 6 kg. W obu konkurencjach zajął pierwsze miejsce. Kędzierzynianin posłał dysk na odległość 57,45 metra, potwierdzając minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na juniorskie Mistrzostwa Świata, które odbędą się w sierpniu w kolumbijskim Cali. W pchnięciu kulą Jakub osiągnął wynik 18.89 metrów – w tym wypadku do kwalifikacji na mistrzostwa zabrakło mu zaledwie 11 centymetrów. Utalentowany mieszkaniec naszego miasta obecnie otwiera krajowy ranking w swojej kategorii wiekowej w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą o wadze 6 kg.

Jakub jest uczniem Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, trenuje pięć razy w tygodniu i całym sercem kocha swoją pasję, co widać po znakomitych wynikach. Na co dzień przygotowuje się pod okiem Adama Domina w LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle.

foto: archiwum prywatne Jakuba Korejby, Tomasz Kasjaniuk

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj