Jakub Korejba z kolejnym złotym medalem! Kędzierzynianin mistrzem Polski w pchnięciu kulą

2

Jakub Korejba, uczeń Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, reprezentujący barwy klubu LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle osiąga jeden sukces za drugim. Tym razem do Kędzierzyna-Koźla przywiózł złoty medal, zostając halowym mistrzem Polski w pchnięciu kulą.  

Jak widać wytrwałe treningi w pocie czoła przynoszą sukcesy. Jakub Korejba ma ich na koncie już całkiem sporo, a tym razem zdobył złoto będąc najlepszym kulomiotem zawodów. Zawodnik z Kędzierzyna-Koźla w zawodach lekkoatletycznych w Rzeszowie trzykrotnie przekroczył odległość 18 metrów i wynikiem 18,62 m poprawił swój rekord życiowy. Startował w pchnięciu kulą w kategorii wiekowej U-20.

Do udziału w zawodach zakwalifikował się również drugi podopieczny klubu LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle Tobiasz Mazur, niestety spalił trzy próby i nie został sklasyfikowany. Jednak to zapewne przejściowe kłopoty świetnego zawodnika, pamiętajmy, że Tobiasz to wicemistrz Polski w młodszej kategorii U-18 z ubiegłorocznych zawodów w Toruniu.

2 KOMENTARZE

  1. Panowie kontynuują wspaniałe osiągnięcia Helmuta Kriegera. Kulomiot z Kędzierzyna-Koźla (196 cm wzrostu) z rekordem życiowym 21,30 m. Ciekawe czy i kiedy młodzi osiągną takie wyniki?

  2. Oczywiście sukcesów by nie było bez trenera Adama Domina. Ciężka praca i ogromne zaangażowanie oraz dobry kontakt z chłopakami. Brawo

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj