Jakub Korejba z drugim miejscem w rankingu krajowym. Srebrny lekkoatleta z naszego miasta

1

W dniach 18-19 lutego w Toruniu odbyły się 67. Halowe Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, w których wystartował kędzierzyński lekkoatleta z klubu LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle Jakub Korejba.

Jakub jako najmłodszy uczestnik zawodów w pchnięciu kulą 7,26 kilogramów uzyskał wynik 17.81 metra. Wprawdzie wynik życiowy kulomiota uzyskany 4 lutego 2023 na Orlen CUP w Łodzi roku wynosi 18.68 metra, to występ na mistrzostwach Polski mieszkańca Kędzierzyna-Koźle należy zaliczyć do udanych.

Wynik dał Jakubowi Korejbie szóste miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz srebrny medal w kategorii U23. Dzięki temu Jakub zajmuje drugie miejsce w rankingu krajowym.

Jakub Korejba jest uczniem Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, trenuje pięć razy w tygodniu i całym sercem kocha swoją pasję, co widać po znakomitych wynikach. Na co dzień przygotowuje się pod okiem Adama Domina w LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle.

1 KOMENTARZ

  1. a cóż to za dziwna propagandowa flaga? Miasto możliwości.. możliwości czego…? Zabrakło flagi z herbem naszego miasta? Brrrr

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj