Jakub Korejba mistrzem Polski w rzucie dyskiem. Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla był bezkonkurencyjny!

5

Treningi w pocie czoła, samozaparcie i wsparcie najbliższych. To jak widać przepis na sukces Jakuba Korejby z Kędzierzyna-Koźla, który w miniony weekend zdobył tytuł Mistrza Polski w rzucie dyskiem.

Jakub Korejba należący do klubu LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle wygrał konkurs rzutu dyskiem w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Rozgrywki sportowe odbywały się w Radomiu w dniach od 18 do 20 września.

Jestem bardzo dumny z syna i jego osiągnieć. Cały czas byłem przy nim, to dla mnie ogromne wyróżnienie, że mój syn odniósł taki sukces. Z tego co widzę, na Kubę zadziałał bardzo motywująco. Kocha ten sport i w nich chcę się realizować – mówi tato Jakuba, Krzysztof Korejba.

Jakub jest uczniem Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, trenuje pięć razy w tygodniu i całym sercem kocha swoją pasję. W konkursie w Radomiu w pierwszym rzucie już wysunął się na prowadzenie osiągając 52,97 metra, w trzeciej serii był jeszcze lepszy, uzyskał 54,60 metra. Czwarta próba potwierdziła znakomitą formę zawodnika – rzucił na 57,87 metra.

5 KOMENTARZE

    • Pasjonat się znalazł i adwokat. Ty w ogóle nie masz IQ frustracie, czytając te twoje dyrdymały przy różnych tematach. Strzel sobię setę marudo.

      • muszę cię zmartwić, obelgi menela nie są w stanie nikogo obrazić, pasje jakieś tam mam, ty widocznie masz pasję strzelać sobie setki, to bardzo wiele tłumaczy

Skomentuj