Jakub Korejba i Tobiasz Mazur wicemistrzami Polski w pchnięciu kulą. Sukces młodych mieszkańców Kędzierzyna-Koźla

2

Jakub Korejba i Tobiasz Mazur należący do klubu LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle zdobyli srebrne medale w Mistrzostwach Polski w pchnięciu kulą. Młodzi lekkoatleci pobili swoje rekordy życiowe. 

W dniach od 12 do 14 lutego 2021 roku reprezentanci Kędzierzyna-Koźla odnieśli sukces w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które w dniach 12-14 lutego odbyły się w toruńskiej Arenie.

W sobotę 13 lutego Jakub Korejba (18 lat) zdobył srebrny medal i został wicemistrzem Polski w pchnięciu kulą. W kolejnym dniu zawodów srebro i zaszczytny tytuł wicemistrza Polski wywalczył Tobiasz Mazur (17 lat).

Sukces lekkoatletów to efekt wytrwałych treningów pod okiem trenera Adama Domina.

Trener robi naprawdę dobrą robotę, jest bardzo zaangażowany w pracę naszych dzieci. Sukces mojego syna to dla mnie ogromna radość, bo wiem, ile on poświęca, aby być w takiej znakomitej formie. Treningi pięć razy w tygodniu, odpowiednie jedzenie i mnóstwo cierpliwości, ale jak widać warto – mówi Krzysztof Korejba, tato Jakuba.

Obydwaj panowie podczas mistrzostw osiągnęli swoje rekordy życiowe. Jakub Korejba kulą ważącą 6 kg pchnął na 16,87 metra. Tobiasz Mazur kulą ważącą 5 kg pchnął na 16,14 metra.

 

2 KOMENTARZE

  1. Ale że co? Treningi też były on lain i taki sukces, nie ciężko napierniczali w hali i terenie aby odnieść sukces. Brawo.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj