Jakub D. z Kędzierzyna-Koźla skazany na 15 lat za zabójstwo dziewczyny. Do końca się nie przyznał

7
zdjęcie ilustracyjne

Przed Sądem Okręgowym w Opolu zapadł wyrok w sprawie głośnego morderstwa popełnionego w marcu ubiegłego roku w Kędzierzynie-Koźlu.

Przypomnijmy, 22 marca 2022 roku przed południem służby ratunkowe zostały wezwane do jednego z mieszkań na osiedlu Piastów, gdzie znaleziono ciało młodej kobiety. Było ukryte w skrzyni łóżka. Policjanci od początku zakładali, że doszło do morderstwa. Dziewczyna została uduszona.

Już 2 dni później prokuratura przekazała komunikat o zatrzymaniu partnera kobiety. Przedstawiono mu zarzut zabójstwa. Mężczyzna właśnie usłyszał wyrok.

Jak informuje Radio Opole, które relacjonowało proces, śledztwo miało charakter poszlakowy, gdyż Jakubowi D. nie udało się przedstawić bezpośredniego dowodu na dokonanie zabójstwa, a on sam nie przyznaje się do winy. Śledczy ustalili jednak m.in., że był on w budynku w czasie, gdy doszło do morderstwa, co potwierdził biegły na podstawie zapisów z monitoringu. Sprawdzono także telefon oskarżonego. Przed dokonaniem zbrodni szukał w internecie informacji o sposobach na pozbawienie życia, a gdy sprawa wyszła na jaw, czytał, co piszą o niej media.

Sąd Okręgowy w Opolu Skazał Jakuba D. na 15 lat pozbawienia wolności oraz 300 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz bliskich pokrzywdzonej. Groziło mu dożywocie. Wyrok jest nieprawomocny.

7 KOMENTARZE

  1. Natural born killer. To od benzenu szaleją w tym miasteczku. Z drugiej strony- śmiesznie niski wyrok. Ale co tam. Za spowodowanie kolizji z nieborakiem w 600czento, funkcjonariusz biura ochrony rządu- podzielił się winą z ofiarą. Komediant glowny milicji za zabawianie się ukrainskim granato matem- stał się pokrzywdzonym. Bez konsekwencji. Panstwo( sady) z kartonu i gipsu.

    • To nie prokurator wydaje wyrok. Robi to wolny sędzia. Mało tego. Skazany, jeśli będzie się dobrze sprawował i ulegał resocjalizacji, wyjdzie po 7,5 roku.
      Ciekawe ile by dostał gdyby to była córka tego sędziego?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj