Jakub Bujak został mistrzem Polski juniorów młodszych w skoku wzwyż

0

Kędzierzynianin Jakub Bujak sięgnął po drugi w tym roku tytuł mistrza Polski w skoku wzwyż w kategorii juniorów młodszych. Do tryumfu w halowych mistrzostwach kraju młody lekkoatleta dopisał zwycięstwo w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

W zawodach lekkoatletycznych, które odbywały się w Warszawie Kuba reprezentował barwy MMKS Kędzierzyn-Koźle. Nasz zawodnik okazał się bezkonkurencyjny w konkursie skoku wzwyż, wygrywając rywalizację z wynikiem 1.98 m. Na drugim miejscu ex aequo sklasyfikowani zostali Przemysław Rutowicz i Piotr Sztandur, którzy pokonali wysokość 1.94 m. W konkursie wystąpiło też dwóch innych reprezentantów MMKS Kędzierzyn-Koźle. Kevin Gołombek pokonał wysokość 1.85 m i zajął 8. miejsce, a Mateusz Kocot był 11. z wynikiem 1.80 m.

Kuba Bujak zajął też wysokie, piąte miejsce w finale biegu na 110 m p/pł. Wynik 14.55 s. jest jednocześnie rekordem życiowym kędzierzynianina.

W klasyfikacji medalowej nasz klub wraz ze Śląskiem Wrocław zajął 13. miejsce. Niżej od MMKS-u sklasyfikowane zostały takie drużyny jak Podlasie Białystok, ŁKS Łódź, Warszawianka Warszawa czy AZS AWF Kraków. Trenerem grupy skoczków jest Andrzej Saczko, wszyscy zawodnicy są absolwentami klasy lekkoatletycznej w PG nr 1.

Skomentuj