Jakub Bujak rywalizował z najlepszymi skoczkami wzwyż na świecie

1

W niedzielę podczas opolskiego festiwalu skoków Jakub Bujak z MMKS-u Kędzierzyn-Koźle miał zaszczyt wystąpić w konkursie obok najlepszych zawodników list światowych w skoku wzwyż.

Podopieczny trenera Andrzeja Saczko pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2.08 m, co umocniło go na pierwszym miejscu w Polsce w kategorii juniorów. Zwyciężył Meksykanin Edgar Rivera z wynikiem 2,24 m i Trevor Barry (Bahama) – 2,24 m. Trzecie miejsce zajął  Luis Castro (Portoryko) – 2,24 m.

Najlepszy z Polaków  Norbert Kobielski uzyskał 2.20 m. Włoch Gianmarco Tamberi rekord życiowy 2.39m podczas rozgrzewki poczuł ból w nodze i zrezygnował z udziału w zawodach.

Obecność Kuby w konkursie głównym to nagroda za jego dotychczasowe osiągnięcia w kategorii juniora. Zawodnik MMKS zdobył cztery medale Mistrzostw Polski w skoku wzwyż w latach 2017-2019 (trzy złote i jeden srebrny).

1 KOMENTARZ

  1. Gratulacje, chłopaku !!! Takie towarzystwo pomoże Ci fruwać wysoko i zdecydowanie :)
    Ktoś powiedział, że Ci od wfu nie mają klasówek do sprawdzania. A ilu potrafi wytropić i doprowadzić perełki do rewelacyjnego finiszu ? Życzę kolejnych sukcesów !

Skomentuj