Jaki materac wybrać – na co zwracać uwagę podczas zakupów?

5

Zakup nowego materaca wiąże się z wieloma kwestiami. Piankowy czy sprężynowy? Jaka twardość? Jaki rozmiar? Jaki pokrowiec? To tylko niektóre z pytań, które należy sobie zadać przed zakupem materaca. Dobry materac jest przepisem na komfortowy wypoczynek nocny, dlatego to, jaki materac wybrać, jest szczególnie ważne. 

h2 Rodzaje materaców

Największą popularnością na polskim rynku cieszą się materace piankowe oraz kieszeniowe. Nie da się jednoznacznie określić, który z nich jest lepszy, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników. Materace piankowe są bardzo wytrzymałe, a dzięki dobrej cyrkulacji powietrza i odprowadzaniu wilgoci zapewniają prawidłową higienę snu. Pianki, na które należy zwrócić szczególną uwagę to: pianka wysokoelastyczna i pianka termoplastyczna. Materace kieszeniowe natomiast perfekcyjnie dopasowują się do kształtu ciała swojego użytkownika. Dzieje się to dzięki licznym sprężynom umieszczonym każda w osobnej kieszeni, co oznacza, że każda z nich pracuje w sposób indywidualny. 

Jaki materac wybrać powinni alergicy? W tym przypadku na szczególną uwagę zasługuje materac lateksowy, który jest dość twardy, jednak posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybicze. Jego dodatkowym atutem jest to, że dzięki specjalnemu systemowi otworów, zapewnia chłodzenie od dołu materaca (z tego powodu powinien być on umieszczony zawsze na stelażu), co zapewnia odpowiednią temperaturę podczas snu.

h2 Jaki materac wybrać – twardość

Twardość materaca to kolejna ważna kwestia. Istnieje kilka stopni twardości, jednak są one nadawane indywidualnie przez producentów, dlatego też materace różnych firm, mają różne stopnie twardości. Dla konsumenta ważny jest sposób doboru twardości, a ten zależy od wagi i wzrostu użytkownika. Osoby cięższe powinny wybierać materace twardsze, natomiast osoby bardziej filigranowe powinny wybierać materace miękkie. 

h2 Jaki materac wybrać – rozmiar 

Standardowe materace pojedyncze mają takie wymiary: 

  • 80×200 cm, 
  • 90×200 cm 
  • 100×200 cm.

Natomiast standardowe materace podwójne mają takie wymiary: 

  • 120×200 cm, 
  • 200×220 cm.

Najlepszy wybór to materac, który ma o minimum 20 centymetrów więcej niż wzrost użytkownika. 

h2 Materac Hilding Salsa – model warty uwagi

Materac Hilding Salsa to jeden z najbardziej uniwersalnych modeli materacy na rynku. Idealnie sprawdzi się nawet w przypadku bardzo wymagających osób, a to ze względu na mnogość technologii wykorzystanych do jego stworzenia. Pianka Flexifoam, 7 stref twardości pianka termostatyczna Visco, do wyboru dwa rodzaje pokrowców. 

h2 Dobry materac = dobry sen  

Osoby, które zastanawiają się, jaki materac wybrać, powinny przede wszystkim zastanowić się nad swoimi indywidualnymi potrzebami. Warto wspomnieć, że obok materacy pojedynczych na rynku znajdują się również materace partnerskie, które dopasowują się osobno do każdego z użytkujących je partnerów. Rodzaj materaca, jego twardość i rozmiar to kolejne ważne kwestie. Na szczególną uwagę zasługuje materac Hilding Salsa, podczas produkcji którego wykorzystane zostały nowoczesne technologie. Dzięki nim materac zapewnia najwyższy komfort użytkowania. 

5 KOMENTARZE

  1. Znacie mnie jako lokalnego znawcę większości tematów, co za okoliczność ale mam materac Hilding Salsa i jestem zadowolony. Plecy nie bolą, nie skrzypią sprężyny, materac tłumi, nie sprężynuje. 2×2,2m jest bardzo wygodny, lotnisko. Twardość wymaga przyzwyczajenia, warstwa pianki termoaktywnej mogłaby być grubsza, zwiększyłoby to wygodę…

    • Ja na przykład mam ten standardowy pojedynczy materac 100×200 cm, bo uwielbiam się kulać z kotami po całej szerokości dwóch metrów. Rewela! Czasami wpada Mariusz i też się ze mną kula, ale nie lubi, bo twierdzi, że mu łeb zwisa.

Skomentuj