Jaki los czeka Zaksę? Główny sponsor klubu rozwiewa wątpliwości

0
Mateusz Gramza, prezes Grupy Azoty ZAK, wręcza złoty medal wywalczony przez siatkarzy ZAKSY prezesowi Grupy Azoty Mariuszowi Boberowi.

Finansowanie siatkarskich Mistrzów Polski było jednym z tematów poruszanych na dzisiejszej konferencji prasowej w siedzibie Grupy Azoty ZAK. Na pytania dziennikarzy odpowiadali: prezes Grupy Azoty Mariusz Bober i prezes Grupy Azoty ZAK Mateusz Gramza.

Nie opadł jeszcze kurz po zdobyciu pierwszego od 13 lat tytułu Mistrzów Polski przez Zaksę, a rozgorzały dyskusje na temat najbliższej przyszłości drużyny. Kilka dni temu klub poinformował o pierwszych ruchach kadrowych przed przyszłym sezonem (LINK1, LINK2). Dziś, podczas pierwszej konferencji prasowej nowych władz Grupy Azoty i Grupy Azoty ZAK, dziennikarze na celownik wzięli finansowanie świeżo upieczonych Mistrzów Polski.

Jako pierwszy na pytania o angażowanie się we wspieranie sportu odpowiedział prezes Grupy Azoty Mariusz Bober.

– Polityka sponsoringowa jest przedmiotem naszej weryfikacji. Chcemy, aby była ona bardziej zintegrowana. Nie oznacza to, że będziemy zmniejszać nasze zaangażowanie, zwłaszcza, że efekty wizerunkowe, jakie Grupa uzyskuje przez fakt sukcesów sportowych, są dobre. Natomiast jako podmiot biznesowy musimy uzyskiwać więcej za te same pieniądze – mówił Mariusz Bober.

Co to oznacza w praktyce? Na to pytanie odpowiedzi udzielił prezes głównego sponsora Zaksy, Grupy Azoty ZAK, który zapewnił, że firma zamierza w dalszym ciągu mocno wspierać klub. Jednocześnie liczy na to, że po świetnym sezonie w wykonaniu naszych siatkarzy uda się pozyskać nowych partnerów.

– Finansowanie Zaksy jest w tej chwili stabilne. Zdobycie Mistrzostwa Polski jest doskonałym momentem dla prezesa Świderskiego, aby wykazał się w kontaktach z potencjalnymi sponsorami. To jest właściwy moment i właściwa ścieżka. My oczywiście będziemy prowadzić rozmowy z klubem, ale dajmy prezesowi popracować – mówił Mateusz Gramza.

Miłym akcentem podczas konferencji było przekazanie na ręce prezesa Grupy Azoty złotego medalu Mistrzostw Polski wywalczonego przez siatkarzy Zaksy. Wręczając niecodzienny upominek, prezes Grupy Azoty ZAK powiedział:

– Mamy nadzieję, że nasza Zaksa będzie widoczna w siedzibie głównej Grupy Azoty w dobrze eksponowanym miejscu. Jednocześnie jest to sygnał, że nowy zarząd rozpoczął swoją działalność od spektakularnych sukcesów sportowych. Niech to będzie początek pasma sukcesów nowego zarządu.

Skomentuj