Jaka przyszłość przed OXO? Konferencja Grupy Azoty ZAK

6

Grupa Azoty ZAK S.A. już po raz trzeci zaprosiła partnerów biznesowych do udziału w The OXO Conference. Wydarzenie odbyło się 21 listopada w Warszawie i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Oficjalnym partnerem konferencji, w tym roku poświęconej tematyce przyszłości świata OXO, została firma konsultingowa IHS Markit.

Idea The OXO Conference wyłoniła się z tradycji corocznych spotkań z partnerami, realizowanych przez kędzierzyński Segment OXO. Pierwsza edycja The OXO Conference miała charakter czysto naukowy, by z czasem przeobrazić się w platformę wymiany praktycznych informacji dla branży, przynoszących wymierne korzyści i pozwalających na rozwijanie kontaktów i wiedzy rynkowej. Wśród tegorocznych prelegentów znaleźli się nie tylko przedstawiciele przedsiębiorstw wykorzystujących alkohole OXO i plastyfikatory w swojej produkcji, ale również specjaliści z zakresu logistyki czy legislacji europejskiej. Pozwoliło to zbudować kompleksowy program, dzięki któremu zaprezentowano pełen obraz łańcucha wartości OXO.

The OXO Conference to wydarzenie o wyjątkowym charakterze. Wysłuchaliśmy wielu interesujących prezentacji z ust ciekawych mówców, pojawiło się mnóstwo nowej wiedzy związanej z produkcją Segmentu OXO. Organizacja konferencji bez wątpienia przekłada się na konsekwentny rozwój naszej firmy– ocenia Sławomir Lipkowski, prezes Grupy Azoty ZAK S.A.

Przedstawiciele IHS Markit – Helen Weeks, Barbara Sesto i Michael Beal w swoich prezentacjach skupili się kolejno na analizie rynku surowców do produkcji alkoholi OXO, przedstawieniu dynamiki branży plastyfikatorów i prognoz do roku 2022 oraz procesach technologicznych zachodzących w procesie produkcji alkoholi OXO. W imieniu gospodarza konferencji głos zabrała Joanna Pokora, której wystąpienie dotyczyło zagadnień legislacji wynikającej z prowadzenia działalności w ramach Unii Europejskiej oraz jej następstw rynkowych. Z kolei Maciej Starzyk (PwC Polska) zaprezentował zgromadzonym najnowsze trendy w zakresie transportu i logistyki. Podczas konferencji nie zabrakło tematyki zrównoważonego rozwoju, którą poruszał w prelekcji Arjen Sevenster, reprezentujący European Council of Vinyl Manufacturers. Z zaproszenia Grupy Azoty ZAK S.A. skorzystali również przedstawiciele polskich przedsiębiorstw korzystających z produktów OXO. Obraz poszczególnych obszarów branży na przykładzie specjalistycznych działalności przedstawili: dr Artur Pałasz z ośrodka badawczo-rozwojowego Spektrochem, Przemysław Malicki z Fabryki Kabli ELPAR Sp. z o.o. oraz Bartosz Romanowicz (Tarkett Polska Sp. z o.o.).

Źródło: Grupa Azoty

6 KOMENTARZE

 1. jakieś 15 lat temu była rozbudowa oxo. co potem, tego nie wiem. pewnie co jakiś czas coś tam wymieniają. pytanie jest: czy w ciągu lat po wybudowaniu oxo powstała w zaku jakaś nowa, na miarę oxo instalacja, wprowadzająca na rynek radykalnie nowy produkt.

 2. Kolego lub koleżanko PP
  15 lat temu to była rozbudowa oxo Ale to co dobudowali niestety stoi jak przed uruchomieniem
  To co tam jest to jest ……

  • Kolego Obserwatorze
   Ciekaw jestem jakie nowe instalacje wprowadzające istotnie nowy produkt na rynek powstały w zaku po zbudowaniu instalacji oxo. Mam na myśli faktyczne nowości, a nie mutacje znanych produktów (typu „salmag z borem twoim wyborem”). Czy w ciągu ostatniego dwudziestolecia zakiem zarządzał ktoś formatu dyrektora Chmielewskiego, który oprócz poparcia partii miał przede wszystkim wizję i pojęcie o chemii.

  • Nie dziwię się: napisałem po polsku. Zamiast „kumania” pomyśl co może oznaczać istotnie nowy produkt i co znaczy dyrektor formatu dyrektora Chmielewskiego. I nie napalaj się: wyżej pisałem o rozbudowie oxo 15 lat temu. Rozbudowa była już po pozbyciu się dyrektora Chmielewskiego, chyba za czasów późniejszego marszałka, w dodatku spóźniona i nie całkiem trafiona.

Skomentuj