Dlaczego zginęli dwaj bracia na osiedlu Piastów? Odpowiedź ma dać sekcja zwłok i opinia biegłego

0

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu wyjaśnia okoliczności śmierci dwóch mężczyzn, którzy w poniedziałek wieczorem zostali znalezieni w mieszkaniu przy ulicy Bolesława Śmiałego.

Do tragedii doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych. Strażacy z Kędzierzyna-Koźla zostali wezwani na miejsce w związku z kłębami dymu wydobywającymi się z mieszkania w bloku na drugim piętrze. Podczas akcji gaśniczej ratownicy znaleźli w jednym z pomieszczeń dwóch nieprzytomnych mężczyzn. Pomimo podjętej reanimacji nie udało się uratować 33- i 37-latka.

Po opanowaniu pożaru przez strażaków czynności na miejscu podjęli śledczy. Dochodzenie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu. Jak informuje Włodzimierz Chłap, zastępca prokuratora rejonowego, kluczowa dla wyjaśnienia okoliczności śmierci ma być opinia biegłego z zakresu pożarnictwa oraz wyniki sekcji zwłok zmarłych mężczyzn.

Po oględzinach mieszkania, w którym doszło do pożaru, nie można jednoznacznie stwierdzić, czy to ogień był przyczyną śmierci mężczyzn. Objął on kuchenkę, nadpaliła się też boazeria w jednym z pomieszczeń. Niewykluczone, że ofiary zatruły się czadem.

Skomentuj