Jak zarejestrować się na szczepienie przeciw koronawirusowi? Od dzisiaj można umawiać seniorów

4

Rząd rozpoczyna proces powszechnych szczepień przeciw COVID-19. Od 15 stycznia seniorzy powyżej 80. roku życia mogą zarejestrować się na szczepienia na konkretny termin.

Zaraz potem, bo od 22 stycznia, będą mogły zrobić to osoby, które skończyły 70 lat. Pozostali będą mogli zgłosić chęć zaszczepienia poprzez krótki formularz online. Dzięki temu otrzymają informacje, gdy ruszy rejestracja na konkretny termin dla konkretnych grup wiekowych lub zawodowych.

15 stycznia – otwarcie rejestracji dla seniorów 80+ i zgłoszeń dla osób w wieku 18-69 lat

22 stycznia – otwarcie rejestracji dla seniorów 70+

25 stycznia – rozpoczęcie szczepień osób w wieku 70+ w całej Polsce.

Jak się zarejestrować na szczepienie?

1. Przez telefon – dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989

Konsultant pomoże znaleźć Ci dogodny termin oraz miejsce najbliższe Twojego zamieszkania. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Przez telefon możemy zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.

2. Online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl

Aby skorzystać z e-Rejestracji, musisz mieć Profil Zaufany. System zaproponuje Ci 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli przebywasz gdzieś indziej, będziesz mógł samodzielnie wyszukać punkt szczepień przez wyszukiwarkę.

3. W wybranym punkcie szczepień. Mapa punktów jest TU

4 KOMENTARZE

  1. To jakiś cyrk na infolini po wybraniu 989 słychać nie ma takiego numeru heca, w szpitalu o godzinie 12.00 nie było miejsc na liście heca do potęgi.

  2. Jestem chętny do zaszczepienia, na wszystkie 19 pytań odpowiadam nie i czekam na maila, dojadę w 15 min. do każdego punktu w mieście aby dawka się nie zmarnowała. Czekam na dobre wieści i od razu się pochwalę.

  3. Przychodnie które niby są upoważnione do szczepień, jak ktoś wcześniej napisał nic nie wie ze ma szczepić, poza tym czemu nie mogą zaszczepić się osoby, które są aktywni zawodowo, przecież takie osoby najbardziej są narażeni i te osoby wspierają gospodarkę, jak te osoby zachowują, to zastąpią ich osoby po 80 ce? ? Próbowałem się zarejestrować, na dzień dzisiejszy nie mam takiej możliwości -parodia

  4. ble ćwierkają na dachu o nevadzie, który podobno sobie załatwił co teraz trzeba i innym też pomaga. Jeśli to by tak było to jest maczo. Nie ma co trzeba mu uznać szacunku. Ma chody.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj