Jak wrócić do zdrowia po zawale serca? Jakie są prawa pacjenta? Kolejna edycja Klubu Pacjenta

1

Już po raz drugi w Domu Kultury „Chemik” odbyły się spotkania w ramach Klubu Pacjenta. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogli nie tylko wysłuchać interesujących wykładów dotyczących zdrowia, ale również wykonać na miejscu podstawowe badania.

Fundacja „Z sercem do Pacjenta” we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia i Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowała kolejne już spotkanie w ramach cyklu Klub Pacjenta. Dzisiaj w DK „Chemik” odbyły się prelekcje na temat zdrowia, można był również skorzystać z bezpłatnych badań i indywidualnych rozmów ze specjalistami. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło starostwo powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych mieszkańców. Jest to wynik dobrej współpracy z fundacją „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland. Takie wydarzenia są bardzo potrzebne, bo jak widać po dzisiejszej frekwencji, wszystkim nam zależy na dobrym zdrowiu – mówi Paweł Masełko, starosta powiatu.

Celem fundacji „Z sercem do Pacjenta” jest promowanie zdrowego stylu życia i edukowanie społeczeństwa w zakresie profilaktyki, chorób cywilizacyjnych i innych istotnych zagadnień z dziedziny zdrowia.

Bardzo się cieszymy, że na drugim spotkanku Klubu Pacjenta jest tak duża frekwencja. Dzisiaj rozmawiamy między innymi o zawale serca, jak sobie poradzić z powrotem do zdrowia, ale także jak wykorzystać dostępne bezpłatne narzędzia, które oferuje Narodowy Fundusz Zdrowia, porozmawiamy o profilaktyce, ale również o prawach pacjenta – mówi Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.

1 KOMENTARZ

  1. No brawo!!! Patrząc na te modliwe panie które pewnie pochowały już dawno swoich mężów i nie wiedzą co zrobić z wolnym czasem wybrały się na miasto aby się wspólnie zebrać i pomarudzic. Jakoś nie widziałem tam panów w przedziale 50-60 lat którzy są najczęstszymi ofiarami zawałów będących efektem stresu i przepracowania.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj