Jak uchronić dziecko przed narkotykami? Policjanci rozmawiają z rodzicami i nauczycielami

0

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla prowadzą spotkania z pedagogami oraz rodzicami na temat zagrożeń, jakie dla dzieci i młodzieży niosą ze sobą środki odurzające. Funkcjonariusze rozmawiają o tym, jak uchronić pociechy przed uzależnieniami. Omawiają także prawne aspekty wykonywania władzy rodzicielskiej oraz odpowiedzialność prawną nieletnich.

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla w ramach profilaktyki antynarkotykowej prowadzą spotkania z pedagogami oraz rodzicami uczniów szkół średnich.

Podczas spotkań funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką nieletnich oraz dzielnicowi rozmawiają z dorosłymi o tym, jak uchronić dzieci oraz młodzież przed uzależnieniami. Omawiają między innymi zagrożenia, jakie niosą ze sobą środki odurzające, a także przy wykorzystaniu walizki edukacyjnej wskazują, jakie rzeczy mogą świadczyć o kontakcie dziecka z narkotykami. Uczestnicy spotkań poznają także sposoby postępowania w przypadku ujawnienia zakazanych substancji, a także konsekwencje prawne związane z posiadaniem i wytwarzaniem niedozwolonych substancji.

W ostatnim czasie tego typu spotkania odbyły się między innymi w Zespole Szkół Nr 3 oraz Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu.

Skomentuj