Jak przyciągnąć inwestorów na Pole Południowe? Uczniowie mają gotowy plan. ZDJĘCIA

1

W Centrum Obsługi Inwestora przy ulicy Wojska Polskiego rozstrzygnięto dziś konkurs „Pole Sukcesu” organizowany przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy. Jego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, którzy mieli za zadanie opracowanie koncepcji przyciągnięcia inwestorów na wybraną działkę znajdująca się na Polu Południowym.

Konkurs był jednym z elementów większego projektu będącego praktyczną nauką przedsiębiorczości dla uczniów z kędzierzyńsko-kozielskich szkół. Wcześniej KKPP zaprosił młodzież do zwiedzania Pola Południowego, a następnie zorganizował dla nich praktyczne zajęcia w Centrum Obsługi Inwestora.

Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu strategii promocji pod kątem sprzedaży wybranej działki na Polu Południowym. Z zadaniem tym zmierzyło się 9 ekip z kędzierzyńsko-kozielskich szkół. Dziś odbyło się oficjalne podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu.

– Przyszłość Kędzierzyna-Koźla leży w inwestycjach, które będą generować nowe miejsca pracy. Przyszłość Kędzierzyna-Koźla leży w waszych rękach – młodych ludzi, którzy dzisiaj mieli okazję w jakiś sposób wykreować i wypromować rzeczywistość gospodarczą – mówił do uczestników konkursu wiceprezydent miasta Wojciech Jagiełło.

W komisji konkursowej zasiedli: Małgorzata Jarosz-Wojtarowicz – kierownik wydziału gospodarki nieruchomościami i planowania przestrzennego w urzędzie miasta, Teresa Głuszek – kierownik wydziału informacji i promocji w urzędzie miasta, Aleksandra Felsztyńska – zastępca kierownika wydziału oświaty i wychowania w urzędzie miasta, Mariola Szymańska – kierownik biura Klastra Chemii Specjalistycznej Chem-Ster, Natalia Szynol-Giża – specjalista ds. Obsługi Inwestora i Aleksandra Styczyńska –Koszorek – manager ds. projektów rozwojowych.

– Wszystkie prace prezentowały wysoki poziom. Ocenialiśmy nie tylko zgodność z kryteriami konkursu, ale również kreatywność i pomysłowość dzieciaków – skomentowała Teresa Głuszek

W rywalizacji na pomysły zwyciężyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 18 w składzie: Anna Niederfeld, Mateusz Mach i Julia Sęk. Przygotowali oni koncepcję ściągnięcia na Pole Południowym inwestorów z branży chemicznej.

– Uważamy, że Kędzierzyn-Koźle to miasto chemii i jego przyszłość jest związana właśnie z tą dziedziną – mówili zwycięzcy konkursu.

Organizatorzy i jury podkreślali świetne przygotowanie uczestników konkursu. Uczniowie z łatwością wymieniali atuty gospodarcze miasta, wykazali się tez dużą wiedzą na temat infrastruktury transportowej w naszym regionie.

– Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, co zaprezentowali uczniowie. To było niesamowite doświadczenie – patrzyliśmy w pewien sposób na pracę, którą wykonujemy na co dzień podczas spotkań z inwestorami, a którą teraz wykonali młodzi ludzie – podsumowała Alicja Górska, prezes KKPP.

Drugie miejsce w konkursie zajęła reprezentacja PSP nr 12 w składzie: Zuzanna Rajtar, Maja Kaczmar i Marcel Kucypera, a trzecia lokata przypadła w udziale zespołowi z PSP nr 15, który utworzyli: Kinga Konieczna, Julia Rogala i Oliwia Klima. Trzy najlepsze drużyny otrzymały upominki ufundowane przez organizatorów. Główną nagrodą dla zwycięzców zabawy jest wyjazd do palarni kawy Hard Beans Coffee Roasters z Opola.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj