Jak powinien rozwijać się Kędzierzyn-Koźle? Mieszkańcy mogą wypowiedzieć się w ankiecie

26

Poświęć kilka minut i powiedz, jak wyobrażasz sobie rozwój Kędzierzyna-Koźla.

Związek Miast Polskich przygotował ankietę online dla mieszkańców. Wystarczy odpowiedzieć na 6 krótkich pytań, które pomogą w przygotowaniu strategicznych dla gminy dokumentów.

Zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie https://tiny.pl/793wk

26 KOMENTARZE

 1. Aby miasto mogło poprawnie funkcjonować to trzeba :
  – miejsca pracy za atrakcyjne wynagrodzenie
  – mieszkalnictwo czyli lokale mieszkalne
  – transport publiczny
  – bezpieczeństwo praca policji całodobowo, dostępność do służby zdrowia, doposażenie służb medycznych i Straży Pożarnej, bezpieczeństwo przeciwpowodziowe
  – dokończenie budowy Portu Kozielskiego i wykorzystywanie Odry do celów transportowych
  – przywrócenie węzła kolejowego w tym komunikacja publiczna międzymiastowa i dalekobieżna
  – dalsze inwestycje urbanistyczne miasta
  – mądre zarządzanie miastem i powiatem w tym współpraca z mieszkańcami
  To takie najważniejsze cechy działalności miasta.

 2. Tylko budowa metra, lotniska międzynarodowego, dwa nowe mosty, fabryka samoch. elektrycznych, budowa tanich mieszkań na wynajem …………… to na początek. DUDA – obiecaj to a masz wygraną w kieszeni.

 3. Powinni również ograniczyć ilość miejsc parkingowych w miescie tak jak zrobiono to pod starostwem. Niech ludzie spoza miasta dojeżdżają zalatwiac urzędowe sprawy pociągiem albo pksem!

 4. Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto.. Miasto już dysponuje opracowaniem co do spójności malej architektury z ktorego ewidentnie nie korzysta a które nie mało kosztowało.. Pani prezydent chyba nie oduczyła się mielenia cudzej kasy po wylocie z ZAK-u

 5. Najważniejsze, wypieprzyć wszystkich nierobów ciawosuw i wpuścić do miasta co najmniej 10 dużych inwestorów ,a reszta się już sama rozwinie obojętnie które pajace będą rządzić

 6. To chyba oczywiste. Żeby rozwój w ogóle był możliwy KK trzeba odłączyć od woj. opolskiego i przyłączyć do woj. śląskiego. Bez tego o rozwoju to sobie możemy na papierze, albo w ankietach internetowych pogwarzyć.

 7. Podpisuję się rękami i nogami.. Czy w naszym mieście potrzebne jest starostwo powiatowe? Może by tak stworzyć miasto na prawach powiatu?

 8. Zburzyć ogrody i przenieść sklepy na grunwaldzka i karola marki jak było w latach 90 tych Kiedy byly autobusy co 10 minut I kiedy w kozlu na rynku byly tlumy I ksiegarnie oraz drzewa lawki I mlodziez I na wojska polskiego sklepy tlumy zero bankow za to pyszne ryby wedzone super cukiernia rtv salon pewex bar prasa obok bar mleczny salon mody dom Polska Moda zegarmistrz swiatowid u gory zas na swierczewskiego biuro podrozy bar mleczny hamburgery obok sklep Adidas firmowy i kawiarnia Marzanna zas za bankiem dom chleba sklep wedkarski sklep muzyczny pod kasztanami sklepy agd I z odzieza oraz papierniczy salon I sklep z zabawkami plus lody wloskie I hot baby z klasa i chinska kuchnia aha jeszcze kino marzana I pelny dom towarowy

  • Teraz jest super, współcześnie, Europejsko nawet Światowo. Pan Balcerowicz w pierwszej połowie 90 lat XX bredził o nastawieniu gospodarki na małe firmy, rodzinne firmy, polska gospodarka na pierwszym miejscu, by Polacy wytrzymali jeszcze 10 lat to będzie dobrze i w ten deseń. I mamy to co mamy !!!

Skomentuj