Jak odsunąć PiS od władzy? Wiceszef PO dawał recepty w Kędzierzynie-Koźlu. FOTOREPORTAŻ

27

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka spotkał się w czwartkowy wieczór z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla. Były minister sprawiedliwości przybył do naszego miasta w ramach Klubu Obywatelskiego.

Spotkanie odbyło się w sali kozielskiego domu kultury. Borys Budka namawiał uczestników do udziału w wyborach samorządowych oraz aktywnego włączenia się w sprawy na lokalnym podwórku. Poseł Platformy Obywatelskiej podkreślał różnice między jego partią a obozem rządzącym.

– Mamy inną wizję samorządu, inną wizję funkcjonowania państwa prawa. Trzeci element to nasza współpraca w Unii Europejskiej. Na szczęście jest tak, że Polacy wbrew nagonce na unię i bzdurom pokazywanym w mediach publicznych są euroentuzjastami, bo doskonale widzą, jakie korzyści czerpiemy z tego, że jesteśmy w unii – mówił były minister sprawiedliwości.

Sporo uwagi podczas spotkania poświęcono reformie sądownictwa. Borys Budka krytykował połączenie funkcji ministra sprawiedliwości z prokuratorem generalnym, co jego zdaniem upolityczniło prokuraturę. Wskazywał, że po zmianie władzy osoby odpowiedzialne za zmiany w wymiarze sprawiedliwości powinny stanąć przed Trybunałem Stanu.

Zdaniem wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej tylko połączenie sił z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi może przynieść efekt w postaci przejęcia władzy w parlamencie.

 Zrobiliśmy pierwszy krok. Dogadaliśmy się z Nowoczesną, jestem przekonany, że przed wyborami parlamentarnymi dogadamy się z PSL-em. Być może dołączy do tego lewica (…) Tylko szeroki front jest w stanie wygrać z PiS-em. Tak jest skonstruowana ordynacja wyborcza – mówił Budka.

Spotkanie było też okazją do refleksji nad kondycją Platformy Obywatelskiej. Utrata statusu partii dominującej na krajowym podwórku była efektem m.in. niekonsekwencji w działaniach ugrupowania. Jako przykład radny Andrzej Kopeć przywoływał projekt podatkowy „3 x 15” forsowany przez PO w 2005 roku, z którego to partia wycofała się po wygranych wyborach. Podobnie stało się z akcją „4 x TAK”, w ramach której w 2004 roku członkowie i sympatycy partii zbierali podpisy pod projektem referendum w sprawie zmian w konstytucji.

– Platforma Obywatelska musi być przede wszystkim wiarygodna w oczach wyborców. Nie możemy sobie pozwolić na to, aby tę wiarygodność tracić. Zbyt często zdarzały nam się sytuacje, które mogły ją podważyć. Moja prośba jest taka, abyśmy dotrzymywali obietnic, które składamy – mówił Andrzej Kopeć.

Wiceprzewodniczący PO nie wyjechał z Kędzierzyna-Koźla z pustymi rękoma. Jedna z mieszkanek przekazała mu prezent dla rodziców osób niepełnosprawnych protestujących w Sejmie.

– Razem z walizeczką przekazuję najlepsze życzenia dla wielkich mam walczących o dobro swoich dzieci. Żeby wreszcie spotkały na swojej drodze życzliwych ludzi i otrzymały kompleksową ustawę, która zagwarantuje ich prawa i aby mogły wrócić do swoich domów – mówiła Wanda Zwolińska.

27 KOMENTARZE

  • Ha ha kumaty, 3,2,1 ujadanie pisdzelców. No a gdzie dzisiaj ssiemy? Nie przynoś mi już prezentów, ja naprawdę nikomu o nas nie powiem…

 1. Pierwszy raz od wielu lat jest szansa zmiany władzy w K-K, zmiana, która rozwali masę układów, jest to szansa dla młodych ludzi o pracę i szansa na zmiany w tym Mieście. PO i MN cholernie się boją że stracą układy

 2. Po zdjęciach widać, że to gorszy sort UBywateli oderwanych od koryta! Byli w ZOMO byli w ORMO teraz są za platformą!

 3. Budka mówił przed wyborami samorządowymi jak w Kędzierzynie – Koźle odsunąć PIS od władzy? Ciekawe i fascynujące! Nikt mu nie powiedział, że w tym mieście rządzą złodzieje i nieudaczniki z jego ugrupowania? :-)

 4. „Jak odsunąć PiS od władzy?” – program wyborczy nieskomplikowany i zrozumiały nawet dla tych, którzy przyszli po wytyczne..
  A poza tym fajne te fotki, dobrze zobaczyć jak teraz wygląda były aktyw PZPR i ZSMP, który tęskni za latami swojej młodości i waadzy – no cóż, zgodnie z tym co mówi guru, wystarczy odsunąć od władzy PIS i znów będziemy młodzi, zdrowi i bogaci, nieprawdaż?
  A tak na marginesie, guru, który nawiedził nasze skromne, nieodkomuszone miasto, starym Ślązakom kojarzy się jednoznacznie, „on je cołkiem chobi Gebels”..

 5. „– Zrobiliśmy pierwszy krok. Dogadaliśmy się z Nowoczesną, jestem przekonany, że przed wyborami parlamentarnymi dogadamy się z PSL-em.” … Ha ha, wy to nawet dogadalibyście się z diabłem aby odzyskać utracone korytka!, ale zapomnijcie o tym, obywatele już są mądrzejsi i nie dadzą się nabrać na te slogany.

 6. PO musi przyjąć jakiś program:
  Np.
  1. Zamiast 500+ kwotę wolną od podatku 1000 zł na każdego członka rodziny miesięcznie.
  2. Zniesienie wieku emerytalnego dla osób których wyliczona wysokość emerytury przekraczałaby minimalną – dzisiaj 1000 zł.
  3. Likwidacja NFZ na rzecz prywatnych kas chorych.
  4. Dostęp do mediów publicznych dla wszystkich partii w procencie ich obecności w Sejmie.
  5. Likwidacja powiatów i Senatu.
  6. Zniesienie Karty Nauczciela i innych przywilejów branżowych.

  Jeśli opozycja wystąpi z takim programem to może liczyć na poparcie klasy średniej i wygrać z PIS. Program dzisiejszy „patrzcie jaki PIS jest obrzydliwy” prowadzi do kolejnej porażki.

  • Dokładnie. Oni nie mają nic do zaoferowania prócz straszenia PiSem a tak nie wygrywa się wyborów. PIS przy władzy to wina tylko i wyłącznie opozycji, która potrafi tylko skarżyć, donosić, manipulować i straszyć, a na to społeczeństwa nie nabiorą.
   Nic się nie zmieni do póki nie będzie kogoś nowego w rządzie NIC!

  • Hahaha!
   1. Chyba dać 1000+ oczywiście na każde dziecko, a wnukom UBeków 2 razy więcej, bo przecież muszą za coś żyć.
   2-3 Zniesienie świadczeń emerytalnych i opieki zdrowotnej dla wszystkich którzy nie byli członkami PZPR.
   4. Dostęp do mediów tylko dla PO.
   5. Likwidacja wszystkich innych partii niż PO.
   6. Likwidacja szkół. Wykształcenie dla zwolenników PO niepotrzebne bo i tak wszystko wiedzą lepiej. Dla pozostałych zabronione.

  • Każda z tych osób, które wyśmiewasz ma 1 głos w wyborach. Pislam będzie się płaszczył, żeby głosowali na nich i wtedy nie będzie im to przeszkadzać że są młodzi.

 7. Co to znaczy „odsunąć pis od władzy „?
  grożenie pisem to raczej słabe slogany wyborcze. Druga sprawa, dogadali się z nowoczesną? nie jestem na bieżąco ale ostatnim razem jak słyszałem o tej partii to się rozpadła i dużo osób z niej dochodziło.

 8. „Jak odsunąć PiS od wladzy”: wystarczy nie kraść, wywiązywać się z obietnic wyborczych i najwazniejsze – nie mieć Polaków w d… Ale czas pokazał że dla platfusow to niewykonalne.

 9. ORMO-wiec tylko się z tymi pałkami niepomyl! :-)
  „Idzie ORMO-wiec się odlać. Po jakimś czasie wychodzi z krzaków cały osikany.
  – Co się stało? – pyta kumpel.
  – Wyjąłem nie tę pałę…”

 10. „Co pan robi panie baco?
  – Ano miszom obornik z gliną!
  – A po co?
  – Chce ulepić milicjanta!
  Po czterech godzinach turysta wraca z gór i widzi na hali rzeźbę ormowca, dlatego oznajmił:
  – Baco miał być milicjant, a jest ormowiec!
  Góral na to:
  – No bo mi się za dużo obornika namieszało!”

 11. Zdecydowana większość obecnych na sali nie chodzi już do dentysty tylko do protetyka.
  A co z tego wynika?
  Że PO to partia ubranego w szelki emeryta-tetryka.

Skomentuj