Jak obliczyć ratę kredytu w domu?

0

Nie ma wątpliwości, iż planując kredyt, jednym z najważniejszych wyznaczników jest koszt całkowity, a także wysokość miesięcznej raty. Dzięki temu możemy dokładnie zaplanować swój budżet, aby spłata zobowiązania nie stanowiła zbyt dużego obciążenia. Jak obliczyć ratę kredytu w domu?

Jak obliczyć ratę kredytu w domu?

W życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje, często niezależne od nas, które wymagają dodatkowej gotówki. Zepsuty samochód, remont, konieczność wymiany sprzętu AGD na nowy, utrata pracy czy po prostu chęć wyjazdu na wakacje. Niestety nie zawsze posiadamy na koncie oszczędności. Wtedy z pomocą przychodzą instytucje finansowe, które kuszą atrakcyjnymi ofertami kredytów i pożyczek. Stanowią świetny i szybki zastrzyk gotówki, a do tego są powszechnie dostępne.

Mimo wielu zalet niezależnie czy pożyczamy pieniądze od banku, czy firmy pożyczkowej, zobowiązanie musimy spłacić. Oprócz kwoty, jaką pożyczkami, do spłaty doliczane są dodatkowe opłaty m.in. prowizja czy ubezpieczenie. Dlatego ważne jest, aby przed zaciągnięciem kredytu lub pożyczki, wiedzieć, ile wynosi całkowity koszt zobowiązania. Tak samo istotne jest ustalenie, ile wynosić będzie miesięczna rata. To pozwoli nam dobrze rozplanować wydatki i zdecydować, czy jesteśmy w stanie spłacać regularnie zadłużenie.

Ratę możemy obliczyć sami w domu. Wystarczy wykorzystać do tego innowacyjne, a do tego bezpłatne narzędzie, jakim jest kalkulator kredytowy online. Pamiętajmy jednak, że ostateczna kwota raty może ulec zmianie, bowiem wpływa na nią wiele czynników m.in.

  • Prowizja,
  • Rodzaj oprocentowania: stałe lub zmienne,
  • Ubezpieczenie,
  • Rodzaj rat,
  • Dodatkowe koszty.

Jak korzystać z kalkulatora kredytowego online?

Kalkulator kredytowy online polega na dokonaniu symulacji kosztów oraz wysokości rat na podstawie wprowadzonych danych wraz z podziałem na cześć odsetkową, oraz część kapitałową. Aby z niego skorzystać, musimy przygotować informacje, które następnie wpiszesz w puste pola czy też przesuniesz suwakiem. Kalkulator kredytowy będzie potrzebował takich danych jak:

  • kwota kredytu, o jaką chcemy się starać,
  • okres kredytowania, który nas interesuje,
  • maksymalny koszt prowizji, jaką jesteśmy w stanie zapłacić za udzielenie zobowiązania,
  • oprocentowanie roczne.

Po wpisaniu danych narzędzie oblicza szacunkową wysokość raty.

Czy warto korzystać z kalkulatora kredytowego?

Decydując się na zaciągnięcie zobowiązania, poszukujemy najbardziej atrakcyjnej oferty. Zależy nam, aby całkowity koszt kredytu nie był zbyt wysoki, a miesięczna rata nie obciążała zbyt mocno naszego budżetu domowego. Znając orientacyjną kwotę miesięcznej raty, jesteśmy w stanie ostatecznie podjąć decyzję o wzięciu kredytu lub pożyczki, a także rozplanować wszelkie wydatki. Takie dane udzielą nam w każdym banku. Niestety wiąże się to z koniecznością wyjścia do placówki i czekania w kolejce. Dlatego lepiej sprawdza się kalkulator kredytowy online.

Narzędziem dostępne jest przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu. Możemy z niego korzystać o każdej porze, nie tracąc czasu na dojazd do lokalu. Ponadto, umożliwia wpisywanie różnych danych. W praktyce oznacza to, że możemy tworzyć różne symulacje kredytu. Wpisywać mniejsze i większe kwoty, inne okresy kredytowania. W ten sposób porównujemy kilka wariantów, jednocześnie sprawdzając, który jest najkorzystniejszy. Natomiast, gdy któraś z ofert nas zainteresuje, możemy wpisać w pole numer telefonu. Zadzwoni do nas konsultant z danej instytucji finansowej i przedstawi szczegóły tej konkretnej oferty.

Kalkulator kredytowy znajdziesz na stronie www.splatachwilowek.pl/kalkulator-kredytowy/

Skomentuj