Jak karmić psa w podróży?

0

Niebawem wybierasz się w podróż z psem? Jeśli tak, to na pewno zastanawiasz się, jak załatwić kwestię karmienia zwierzaka. Co powinieneś zrobić, aby Twój pupil nie był głodny w trakcie podróży? Co jest ważne podczas planowania wycieczki z czworonogiem? Na te i inne pytania odpowiemy w naszym artykule!

Psie smakołyki w trakcie podróży 

Podczas podróży z psem zwykle brakuje nam czasu na przygotowywanie pełnowartościowych posiłków. Nawet jeśli jednak ten czas znajdziemy, to czworonogi nierzadko stresują się samą podróżą i są zmęczone, przez co po prostu nie myślą o jedzeniu. Jest jednak sposób na to, by zachęcić pupila do posiłku. Tym sposobem są oczywiście naturalne przysmaki dla psa, które każdy pies uwielbia!

Zdrowe przysmaki dla psa to idealny sposób na to, aby pies zapomniał o stresie wynikającym z podróży. Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju przekąski. Jeśli wybierzemy te odpowiednie, to mamy pewność, że nasz czworonóg otrzyma odpowiednią ilość składników odżywczych oraz pokryją one jego zapotrzebowanie kaloryczne. Zatem podawanie przysmaków w trakcie podróży to dobre rozwiązanie!

Zanim jednak dokonamy wyboru smakołyków dla psa, to koniecznie musimy zwrócić uwagę na ich skład. W poszukiwaniu dobrych produktów dla pupila warto zapoznać się z szeroką ofertą sklepu zoologicznego Karmy Wataha pod linkiem https://karmawataha.pl, w którym znajdziemy psie przysmaki w wielu wariantach. Każdy opiekun na pewno znajdzie takie, które będą w pełni dopasowane do preferencji jego psa.

Co jest ważne podczas podróży z psem? 

Planując podróż z psem, należy pamiętać o bardzo wielu kwestiach. Jedzenie to jedno, a woda to drugie. Psiak koniecznie musi mieć do niej dostęp przez cały czas. Poza tym nie możemy zapominać o tym, że karmiąc pupila suchą karmą, dostarczamy mu dość obfity posiłek, który w podróży może różnie się przyswajać.

Niestety niektóre psy po zjedzeniu obfitego posiłku bardzo źle się czują, a nawet wymiotują. To natomiast przekłada się na niższy komfort podróży – zarówno dla psiaka, jak i dla nas. Z tego powodu wybierając się w podróż z czworonogiem, warto zdecydować się na zakup smakołyków dla psa, które zapewnią mu pełnowartościowe posiłki.

Pies w trakcie podróży powinien mieć również zapewnione komfortowe warunki. Absolutnie nie może pozostawać bez opieki w samochodzie. Musi mieć swoje miejsce, w którym będzie czuł się bezpiecznie – może to być np. odpowiednia klatka, do której pupil będzie przyzwyczajony. Niemniej istotna jest kwestia bezpieczeństwa – psy dużych ras powinniśmy przypinać odpowiednimi pasami, co przekłada się również na komfort.

Nie zapominajmy także o przerwach w trakcie podróży. To konieczne przede wszystkim dlatego, aby można było załatwić potrzeby fizjologiczne i rozprostować kości. Przerwa to również idealny moment na to, aby podać psiakowi smakołyki.

Materiał partnera

Skomentuj