Jak będzie wyglądał kozielski skatepark? Mieszkańcy i przyszli użytkownicy planują inwestycję

5

W kozielskim domu kultury odbyło się w czwartek pierwsze spotkanie dotyczące planowanej inwestycji budowy drugiego w mieście skateparku. Zadanie będzie realizowane ze środków budżetu obywatelskiego.

Inicjatorami wydarzenia byli przedstawiciele kozielskich rad osiedlowych, którzy zaproponowali wpisanie zadania do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiej, a następnie przeprowadzili skuteczną kampanię zachęcającą do głosowania na inicjatywę – budowa skateparku przy ulicy Skarbowej zyskała akceptację mieszkańców wszystkich trzech kozielskich osiedli. W budżecie miasta na realizację zadania zarezerwowano kwotę niespełna 320 tysięcy złotych. W toku dyskusji okazało się jednak, że suma ta może być zdecydowanie zbyt skromna, aby wybudować obiekt, jakiego oczekiwaliby jego przyszli użytkownicy.

Spotkanie z około 40-osobową grupą mieszkańców poprowadzili przewodniczący rady miasta Ireneusz Wiśniewski i Roman Łotarewicz z wydziału inwestycji, remontów i eksploatacji urzędu miasta.

Zebranie miało charakter roboczy. Jego celem było omówienie ramowych założeń inwestycji: m.in. lokalizacji przyszłego skateparku, urządzeń, które mają się na nim znaleźć oraz technologii, w jakiej miałyby one powstać. W praktyce nie udało się wczoraj podjąć żadnej wiążącej decyzji. Przyszli użytkownicy skateparku nakreślili swoje oczekiwania co do jego wyglądu. Jako wzorcowy przykład inwestycji podano skateplazę w Chorzowie.

Na kolejnym spotkaniu przedstawiciele urzędu zobowiązali się do przygotowania wstępnej koncepcji, która będzie zawierała możliwe lokalizacje skateparku oraz proponowane wyposażenie.

5 KOMENTARZE

Skomentuj