Jadąc hulajnogą potrącił 26-latka znajdującego się na przejściu dla pieszych i uciekł z miejsca zdarzenia

15

W ubiegłą środę doszło do niebezpiecznego zdarzenia w rejonie przejścia dla pieszych przy ulicy Wojska Polskiego. Mężczyzna jadący na elektrycznej hulajnodze potrącił 26-latka przechodzącego przez „zebrę ”.

Do zdarzenia doszło w środę (6 kwietnia) w rejonie przejścia dla pieszych przy ulicy Wojska Polskiego. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że 26-latek został potrącony przez mężczyznę poruszającego się elektryczną hulajnogą.

Jak przekazała st. sierż. Monika Frąckowiak z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, mężczyzna poruszający się jednośladem uciekł z miejsca zdarzenia. 26-latek na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Policjanci przypominają, że kierujący hulajnogą elektryczną jest zobowiązany:

– korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić;
– korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h;
– sygnalizować kierunkowskazem, a w przypadku jego braku przez wyciągnięcie ręki w stronę zamierzonej zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu;
– zachować bezpieczny odstęp – nie mniejszy niż 1 metr przy wyprzedzaniu wybranych uczestników ruchu drogowego (rower, wózek rowerowy, motorower, motocykl, hulajnoga elektryczna, UTO, UWR, kolumna pieszych);

W przypadku gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów kierujący może wyjątkowo korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, gdy chodnik jest usytuowany wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h z zachowaniem następujących zasad:

– jazda z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego;
– zachowanie szczególnej ostrożności;
– ustępowanie pierwszeństwa pieszemu oraz nieutrudnianie ruchu pieszemu.

Przepisy zabraniają:

– kierowania hulajnogą osobie znajdującej się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu;
– przewożenia hulajnogą elektryczną innych osób, zwierząt i przedmiotów;
– ciągnięcia lub holowania hulajnogą elektryczną innych pojazdów;
– czepiania się pojazdów;
– jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu;

15 KOMENTARZE

   • Masz na myśli Belzebuba Toruńskiego?

    Tak, to autor wielkiego narodowego ZŁA, sieje on w nielotnych głowach ZŁO, ale jego ziarna padają na starą, jałową skałę, która plon marny niesie…

 1. Zdjęcie sugeruje że jechał na „wynajętej” hulajnodze o którą niewidomy możne się potknąć na każdym kroku,
  i pewnie będą dofinansowane przez UM Nowosielskiej.

 2. co to za kraj? ja żeby jechać autem muszę najpierw zdobyć prawko, wydać tysiące złotych na ubezpieczenie a potem zastanawiam się kiedy dostanę zdjęcie z jakiegoś fotoradaru drona latającego nad miastem, z którego dowiem się że popełniłem wykroczenie warte kolejne kolejne tysiące, a na takiej hulajnodze za 2 zł może jeździć każda bezmyślna małpa i nikt tego w żaden sposób nie kontroluje? już po mieście szaleją na tym bandy gówniarzy którzy ledwo wystają oczami ponad kierownicę. Czy na coś co zapieprza 40km/h i przy uderzeniu może kogoś zabić nie powinno być określonych ustawą uprawnień? W lunaparku dziecko nie może wejść na połowę atrakcji jeśli jest bez opiekuna a takim czymś może po mieście między samochodami jeździć bez niczyjego nadzoru?

 3. Ścieżka rowerowa (droga dla rowerów) – jest to droga lub jej część przeznaczona do ruchu rowerów, oznaczona odpowiednimi znakami drogowymi, określona w art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym.
  Nigdzie tu ani nigdzie indziej-wikipiedia strony gov nie ma napisane że można jeździć po ścieżce rowerowej hulajnoga,na rolkach itd. Itp przestańcie pisać głupoty i nie wprowadzajcie ludzi w błąd a jeżeli macie racje to udajcie się na komisariat do policjanta z wydziału ruchu drogowego najlepiej naczelnika i niech na piśmie wam da ze przepisy zalecaja/nakazują i przedewszystkim zezwalają na takowe zachowanie,hulajnoga w naszym mieście to najgłupszy pomysł z jakim się spotkałem poczekajmy do pierwszego wypadku śmiertelnego to wtedy będziemy tzn.nasi decydenci za głowy się łapać!!

 4. Wypieprzyć to g**no tylko wala się to po chodnikach i nikogo to nie obchodzi. Sami użytkownicy tych wehikułów nie mają żadnych zasad czego efekt przetoczony został w powyższym artykule.

 5. Na co komu potrzebne to g…no. Szaleńcy na hulajnogach terroryzują pieszych na chodnikach i przejściach, wyjeżdżają nagle przed samochód, zderzają się z rowerami na ścieżkach. Kto to wprowadził? Kto na to pozwolił? Ktoś załatwia prywatne interesiki .

  • Z tego co wiem, to nikt na to pozwalać nie musi. Czy ktoś Ci musiał pozwolić na stawianie roweru przed sklepem gdy idziesz na zakupy?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj