Iwona Pavlović zaprosi do tańca podczas Mistrzostw Polski. Taneczne Oscary w Kędzierzynie-Koźlu

0
Gospodarzami gali będą Ivona Pavlović i Arkadiusz Deierling.

W ostatni weekend października do naszego miasta zjadą najlepsze pary Polskiego Towarzystwa Tanecznego, które będzie można oglądać w hali sportowej Azoty.

Taneczne Oscary po raz kolejny zagoszczą w Kędzierzynie-Koźlu. Najlepsi zawodnicy z Polski będą prezentować się przed publicznością w dniach 26-27 października w hali Azoty.

– Od soboty odbywać się będą rozgrywki w różnych kategoriach, natomiast chciałabym zaprosić mieszkańców Kędzierzyna-Koźla na Wielką Galę Wieczorną w niedzielę, 27 października o godzinie 18.00. Poprowadzi ją gość specjalny, lubiana w naszym mieście Iwona Pavlović wraz z Arkadiuszem Deierlingiem – mówi dyrektor mistrzostw, Aleksandra Krawczyk.

Co będzie można zobaczyć podczas niedzielnej gali? Najlepsze pary w kategoriach 12-13 lat, 14-15 lat, młodzieży starszej oraz w kategorii seniorów, nawet powyżej 60. roku życia. Odskocznią od tańców standardowych będą także tańce latynoamerykańskie w wykonaniu par dorosłych.

Pary będą walczyć o Tanecznego Oscara, o tytuł Mistrza Polski, możliwość reprezentowania kraju na arenie europejskiej i światowej. Oprócz tego, organizatorzy przewidują niespodzianki dla publiczności, prezenty od sponsorów, fantastyczną muzykę i wspomnienie zespołu Queen, bowiem w tym roku edycja turnieju nawiązuje do filmu Bohemian Rhapsody.

Choć na parkiecie zobaczymy reprezentantów z całego kraju, to zatańczy na nim także licealistka kędzierzyńskiego liceum – Jennifer Zemełka wraz ze swoim partnerem Dawidem Gajderą, reprezentujący klub Rytm z Żor, którego trenerem jest Dominika Leszczyńska. Zaprezentują się oni w sobotę w kategorii par młodzieżowych.

fot. Marcin Go??kowski | StudioPM

Bilety do nabycia w dniu turnieju – dla mieszkańców w cenie 25 zł za bilet normalny, dla dzieci i seniorów tylko 15 zł. Projekt jest współfinansowany ze środków gminy Kędzierzyn-Koźle, a impreza objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta.

Skomentuj