Inwestycja na wzgórzu zamkowym zakończona. Zobaczcie, jak teraz wyglądają średniowieczne podziemia

10

Kędzierzyn-Koźle będzie miał muzeum z XXI wieku! Obok repliki munduru sprzed 200 lat, broni z minionych epok i witryn z efektami wykopalisk archeologów  staną w nim nowoczesne gabloty i multimedia.

Prace budowlane na wzgórzu zamkowym dobiegły końca. Czas na odbiory techniczne, w tym konserwatora zabytków. Następny krok to wyposażenie placówki. Eksponaty już czekają.

Zobaczcie zdjęcia i sami przekonajcie się, jak bardzo zmieniło się to miejsce.

10 KOMENTARZE

  1. To teraz też niech SM zajmie się hołotą, która tłucze butelki na schodach do zamku. Normalnie nie może być normalnie, blokersy zamiast pod blokiem siedzieć i pić wino, łażą i obciach robią.

  2. Wszystko z tymi piwnicami ok, muzeum jest potrzebne miastu ,tylko co z budynkami zamku? Trwala ruina czy centrum kultury , a najlepiej DPS ???

  3. Greg, masz rację.
    W pięknej lipowej alejce ( bez ławki,oczywiście, i kosza na śmieci) na schodkach codziennie popijają sobie i tłuką wszystko w drobny mak. To nie piąta zmiana, bo piwka i inne z wyższej półki, do tego batoniki, chipsy.. Idąc dalej, naprzeciwko Straży pożarnej kawał uschniętego żywopłotu, później latarnia, która świeci kiedy ma ochotę i bardziej ciemno niż cokolwiek widać. Drewniana brama do zamku po prawej stronie ( koło kibelka) jak śmietnik. Kawałek dalej ogród pokrzyw. Zamek z przodu, od Konopnickiej… cóż, na co dzień lepiej w niebo patrzeć, niż na brud i szkło pod nogami.
    Czy Koźle ma szczęście do czegoś?
    Pięknie, że nowe zawitało, ale wszystko wokół woła o pomoc i porządek.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj