Inwestorzy to duże zmiany dla Kędzierzyna-Koźla. Prezydent Sabina Nowosielska gościem Studia KK24.pl

13

Ten rok w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczął się bardzo dobrymi informacjami. Firma Eko-Okna wybuduje na Polu Południowym zakład produkcyjny. Inwestycję rozpoczyna też koreańska firma Foosung. Powstaną setki, jeśli nie tysiące nowych miejsc pracy. Oznacza to rozwój Kędzierzyna-Koźla, ale też wiele wyzwań, przed którymi stają władze samorządowe. W Studiu KK24.pl rozmawiamy z Sabiną Nowosielską, prezydent Kędzierzyna-Koźla:

13 KOMENTARZE

 1. Ja bym nie przeceniał roli jaką inwestorzy będą odgrywać w mieście. popatrzcie na Racibórz. Eko-okna w bardzo bliskim sąsiedztwie zatrudniają już chyba 7 tys osób i co Racibórz jakoś się bardzo zmienił? Powstały tam nowe osiedla? Liczba ludności zaczęła rosnąć? Otóż nic z tego. Ludności mimo wszystko ubywa. Tak więc te kilka set osób które tam znajdą zatrudnienie raczej jakoś nie wpłyną na rozwój miasta.

  • Wyzwanie to drogi w Kędzierzynie-Koźlu. Gliwicka….. znowu dziurawa P. Skargi a o Mostowej już nawet nie chce mi się pisać. Odcinek od wyremontowanej części drogi w kierunku „czterech mostów” i w kierunku ZAK od 4 mostów. A najlepsze jest zwężenie jak Ktoś jedzie od oś. Azoty pod 4 mosty i kończy się droga po remoncie. Po lewej stronie mamy znak STOP i biała pozioma linia. I teraz sytuacja jak Ktoś stoi na STOP-ie + mijanka dwóch samochodów jadących od i pod 4 mosty.

  • @Sznycel dobrze powiedziane! I najlepiej jeszcze takiej przemyślanej roboty, nie jak np. poszerzenie mostu poprzez zwężanie jezdni…

 2. Jak wszyscy wiedzą by dane miasto się rozwijało muszą być zapewnione dwie podstawowe rzeczy a mianowicie : praca i mieszkania natomiast pozostałe jak sklepy, przedszkola czy szkoły to infrastruktura dodatkowa… Mieszkania tz. komunalne zapewniać powinna gmina. Więc dlaczego przez x lat nikt nie zbudował nowego bloku czy nawet osiedla…? W związku z tym mam podejżenie co do dziwnego tworu czyli spółką między gminną pt. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa… Każdy członek czyli gmina otrzymuje z banku 3 melony po czym rzekomo pompuje tą forsę do spółki jako kupno członkostwa… Następnie wybrano prezesa owej spółki. Oczywiście mieszkań jeszcze nie zbudują gdyż na nie mają funduszy… No brawo ! Przecież trąci to przekrętem coś jak Amber Gold. A jeśli chodzi o nowe miejsca pracy to jak się okazuje Fusung jeszcze nie wbił łopaty a kolejny inwestor pewnie załatwia wszelkie formaności by miasto pomogło w zdobyciu dodatkowych funduszy jak to przedstawiła rozmówczyni powyższego wywiadu p. prezydent.
  To jak to jest inwestor kupuje czy pozyskuje dodatkowe pieniądze z U.M. ? Reasumując narazie nie ma żadnej jaskółki gdyż te jeszcze „śpią”….

 3. A co z tą szumnie zapowiadaną przed laty inwestycję na Polu Południowym w zakład przeróbki popiołów? Zbudowali to? Ktoś coś tam przerabia?

 4. Szanowni Państwo.Powstają kolejne zakłady produkcyjne w Naszym Regionie.Czy się cieszyć z tego?Większość z Was przyklaśnie temu…bo rozwój,bo miejsca pracy itd.Pytanie do władz miasta…ile zyska z tego rocznie KK??Ile zyskają potencjalni pracownicy w powstających firmach?Lepsze zarobki,znaczy powyżej najniższej krajowej?Szczerze wątpię…Zarobki 3500zł na rękę w obecnej chwili to minimum aby się utrzymać…Myślicie,że EkoOkna stawiają w tej…’pupidöwie” Swoją fabrykę aby pracownikom z Naszego miasta płacić więcej niż w Kornicach??Retoryczne pytanie…Kolejna firma,która potrzebuje ludzi do pracy za najniższą krajową…Macie przykład z firm Mubea,IFA…kto tam pracował to wie…Mamy też firmy Berger i tę obok…czy tam zarobki konkurencyjne są???Kto tam aplikował,popracował to wie jak to wygląda „od środka”…To miasto już dawno umarło i nie dziwię się,że młodzi stąd uciekają…jeszcze 10 lat i na burmistrza tu głosować będziemy

 5. Typowy malkontent. Z niczego nie ma nic. Trzeba pracować. Ci co uciekają do wielkich miast są miło zakredytowani do końca życia na mieszkanka w blokowiskach 70m2 i stanie w korku przez miasto do roboty lub w tramwaju. Ludzie zawsze uciekali do wielkich miast, normalka. Każdy wybiera standard życia jaki chce. W betonie, w betonie z łatwym dostępem do zieleni czy w zieleni (wiocha). Miasta na zachodzie się zmieniają. Kto ma kase siedzi pod miastem. Kto umie pracować zdalnie…już inna bajka. A najgrosze jest malkontenctwo. Malkontenctwo przegrywów życiowych.

  • Przestań chrzanić bo nie wiesz o czym piszesz. Nabazgrałeś zdanie „trzeba pracować”…. A co ludzie od dekad robią, zapier**lają i zarazem pasa przyciskają bo wmawia się że terez jest kryzys i będzie za jakiś czas lepiej…
   Dobrze że mądrzejsi dostrzegli fałsz i jednocześnie zaczynają się cenić bo fachowiec kosztuje ! Także frustatem udającym dobrobyt jesteś ty !

   • No co Ty, przecież Morawiecki sam mówi, mają zapierniczać za miskę ryżu jak Niemcy zapierniczali 50 lat temu i budowali podwaliny dobrobytu. Jest niestety mała różnica Polacy jeszcze nic nie zbudowali a już rozdają wszystko co poprzednicy zaoszczędzili. A Nowy bezŁad to już skrobanie kości każdego kto ma coś, bo mięso już dawno przejedzone rzez plebs.

 6. Tak dla przypomnienia,Pole Południowe…”Pole Południowe
  Teren objęty działaniem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.”
  I tyle w tej sprawie.Pozdrawiam zdrowo myślących.

Skomentuj