Inwestor planuje wyremontować zabytkową kamienicę na rogu Żeromskiego i Łukasiewicza

10
Wizualizacja z materiałów inwestora

Jedna z najokazalszych kamienic w mieście ma szansę odzyskać dawny blask. Do urzędu miasta zgłosił się inwestor, który planuje wyremontować budynek na rogu ulic Żeromskiego i Łukasiewicza i zaadaptować go na cele mieszkalne.

Zabytkowa kamienica była przed laty jedną z ozdób Starego Miasta. Od długich lat budynek popada jednak w ruinę. Ostatni mieszkańcy opuścili jego mury w 1985 roku, a kolejni właściciele jedynie zabezpieczali elewację, aby jej elementy nie spadały na chodniki i drogę wokół gmachu. Mimo wielu zapewnień ze strony kolejnych władz oraz prywatnych inwestorów, nie udało odrestaurować kamienicy i przywrócić jej dawnego blasku.

Teraz może się to jednak zmienić. Do urzędu miasta trafił wniosek o wydanie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej dla kamienicy przy ulicy Żeromskiego 1. Z zapowiedzi inwestora wynika, że w odrestaurowanej kamienicy miałoby znaleźć się 40 mieszkań o łącznej powierzchni 1756 metrów kwadratowych.

Wizualizacja z materiałów inwestora

10 KOMENTARZE

  1. Budynek wcale nie opustoszał w 1985 roku tylko w 1992 roku to jest 6 lat puźniej , wiem to ponieważ byłem ostatnim mieszkańcem tego budynku ,i wymeldowałem się w 1993 roku.

  2. A może nieco więcej informacji o inwestycji. Czy budynek został sprzedany, czy tylko inwestor, dobra dusza, po to inwestuje by budynek przestał straszyć, jak to ujęto w artykuli-kuli-kuliku. Jeśli budynek sprzedano, to za jaką kwotę? Czy inwestor jest miejscowy, czy jest z branży budowlanej, a może z branży zarządzania budynkami?

  3. @sztuc. To całkiem możliwe👎 Ciekawe ile milionów włoży w tą ruinę miasto (czyli my wszyscy), żeby ciawusy mogły za friko mieszkać se jak paniska? 😕

Skomentuj