Inwestor dla kozielskiego portu odsłania karty. WIDEO z DRONA

0

W środę przedstawicie firmy, która zamierza wydzierżawić, a następnie kupić od gminy Kędzierzyn-Koźle teren portu, przedstawi swoje plany biznesowe. Prezentacja odbędzie się na specjalnie w tym celu zwołanej sesji rady miasta.

Poza przedstawicielem inwestora w obradach weźmie także udział prezes Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego, czyli spółki należącej do gminy, która prowadzi negocjacje z inwestorem. Pod koniec zeszłego roku rada miasta przekazała jej tereny przeznaczone do dzierżawy.

To właśnie kwestia prawa do dysponowania terenami może okazać się najbardziej wrażliwa. Obecnie miasto jest gotowe jedynie wydzierżawić działki – to ma zabezpieczyć interesy gminy w przypadku, gdyby inwestor jednak z jakiegoś powodu nie zrealizował swojego planu. Można się jednak spodziewać, że będzie on oczekiwał od miasta jak najszybszej gotowości do sprzedaży terenów – już w momencie rozpoczęcia inwestycji, a nie po jej zakończeniu.

Zainwestować w porcie zamierza fundusz Warsaw Equity Management, do którego należy Baltchem S.A. – największy prywatny operator terminali morskich w Polsce. To właśnie ta spółka lub nowy podmiot stworzony przez fundusz ma zająć się podzieloną na kila etapów budową portu wielofunkcyjnego w Koźlu.

Mamy dla Was wideo nakręcone przy pomocy drona przedstawiające osiedle Kłodnica oraz teren kozielskiego portu:

Skomentuj