Interwencja straży pożarnej w budynku przy Słowackiego. Zapaliła się sadza w kominie

6

W piątek kilka minut przed godz. 20 strażacy zostali wezwani do pożaru przewodu kominowego w jednym z budynków przy ulicy Juliusza Słowackiego na Pogorzelcu.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej. Strażacy potwierdzili pożar przewodu kominowego. Działania polegają na wygaszeniu pieca, wyczyszczeniu oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną przewodu kominowego. Zlecony został przegląd kominiarski. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

6 KOMENTARZE

  1. Nie wiem, czy odpowiednie służby zwróciły na to uwagę, ale na jednym ze zdjęć widać, że ktoś ukrywa się za kominem. Może to on podpalił sadzę?? Warto to sprawdzić!

  2. skoro się pali sadza, to wspólnoty płacą kominiarzom (stała pozycja w rozliczeniach), którzy nic nie robią…no robią-kasę biorą.

  3. To co dzieje się teraz z tymi pożarami kominów to jakiś horror. Nigdy tak nie było a już nie tak często! Podejrzewam, że za tym stoi sprowadzany ruski węgiel. Jest on bardzo sadzo-twórczy! Kominy zatykają się sadzą i dym nie mając ujścia zapala sadzę, stąd te pożary ,,, Piszcie do rządu o zakaz sprowadzania ruskiego węgla i się skończy. ( tylko nie wiem , czy was posłuchają? :))

Skomentuj