Internat „Żeglugi” jest teraz jak wielki okręt. Świetny efekt remontu

6

Atmosfera jak na prawdziwym okręcie, tylko nie kołysze. W końcu to nowy kampus Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Koźlu, który miał już okazję gościć maturzystów z innych miast. Mamy dla was kilka fotek obrazujących, jak teraz wygląda budynek.

Powstało 31 dwuosobowych w pełni wyposażonych pokoi z łazienkami dla uczniów. Prace kosztowały 2 mln 900 tys. zł, z tego samorząd powiatowy zdobył z Unii Europejskiej aż 1 mln 600 tys. zł dofinansowania. W takich warunkach nasi nowi uczniowie – jak tylko sytuacja na to pozwoli – rozpoczną naukę.

Źródło: starostwo powiatowe

6 KOMENTARZE

  1. Bardzo ładnie. Skoro to Starostwo zafundowało częściowo z pieniędzy Unijnych to przy okazji chciałbym się dowiedzieć. Co z resztą majątku podległej instytucji pod Starostwo, a właściwie o zarządcę czyli zlikwidowane /niezlikwidowane Powiatowy Zarząd Dróg w skrócie PZD. A więc PZD wystawiło na przetarg swój już niepotrzebny dobytek. http://bip.powiat.kedzierzyn-kozle.pl/9525/2937/ogloszenie-o-drugim-przetargu-publicznym-na-sprzedaz-skladnikow-rzeczowych-majatku-ruchomego-zlikwidowanej-jednostki-organizacyjnej-powiatowego-zarzadu-drog-w-kedzierzynie-kozlu.html
    Sięgnąłem głębiej i co widzę :http://bip.powiat.kedzierzyn-kozle.pl/download/attachment/27952/przetarg-publiczny-nr-2_przedmiot_zalacznik-nr-1.pdf Tylko część sprzętu się ukazał. Co z resztą jak np.:
    samochód Renault Master nr. rej. OK38800, 2 sztuki nowych kos STIHL FS410C (2017/18), pozostałe kosy STIHL FS400, Podkrzesywarki STIHL HT75 stara, STIHL HT131 nowa i Husqvarna, Pilarki łańcuchowe Husqvarna, STIHL, Agregat prądotwórczy HONDA, 2 sztuki dmuchaw STIHL BG56, Opryskiwacz STIHL SR420, Nożyce do żywopłotu STIHL HS45, Młot spalinowy Wacker BH23 uszkodzony, Walec Ammann AR65, oraz inny sprzęt ręczny opryskiwacze Orion, i narzędzia Fiskars, Warsztatowy podnośnik do silników nowy,
    komplety narzędzi jak klucze oraz nowa przyczepka Niewiadów nr. rej. OK01640 lub OK16040 coś takiego… ? Gdzie to jest ? Przecież to jest majątek państwowy,a nie prywatny. Poza tym dlaczego do przetargu wystawiono dwa pojazdy, które nadają się tylko na złom ? A są to Polonez truck nr. rej. OK33837 i Renault Cangoo nr. rej. OK33738 ? Tymi pojazdami szefostwo kazało jeździć pracownikom do zleconej roboty. Renault np. pod pedałami nie miał już podłogi. Była wstawka z blachy. Już nie wspomnę o rejestrowaniu, a właściwie o jego sposobie…. Może ktoś się z władz Starostwa wypowie ?

  2. W latach 90-tych ta szkoła ukształtowała mą niechęć do posłuszeństwa. Ale p. Konarski, na ten przykład, potrafił wzbudzić w co niektórych miłość do słowa, literatury, wiedzy…

  3. Gościu o kryptonimie „Byłypracownikpzd” już tu chyba głos w podobnej sprawie zabierał? Ale wówczas krył się pod inną nazwą. Chyba zaczynała się na literę K.

Skomentuj