Inspektorzy skontrolowali mercedesa. Z licznika „wyparowało” 36 tysięcy kilometrów

5

Inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego wykryli nieprawidłowości w samochodzie ciężarowym. Kontrola funkcjonariuszy wykazała, że pojazd ma przebieg o 36 tysięcy kilometrów niższy niż podczas wykonanego zaledwie cztery dni wcześniej przeglądu.

We wtorek, 30 marca, podczas rutynowych czynności w miejscowości Twardawa (dk nr 40), zespół inspektorów z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału WITD w Opolu, zatrzymał do kontroli samochód ciężarowy marki Mercedes-Benz, którym mieszkaniec Nysy wykonywał krajowy transport drogowy na rzecz polskiego przewoźnika.

W toku kontroli inspektorzy sprawdzili zatrzymany pojazd w bazie CEPiK. Porównanie danych zapisanych w CEPiK z faktycznym wskazaniem licznika wykazało, że cztery dni wcześniej, tj. 26.03.2021, podczas przeglądu technicznego pojazd miał przebieg o ponad 36 tys. kilometrów większy niż w dniu kontroli. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa na punkt kontrolny wezwany został patrol Policji z KPP w Prudniku, który wykonał dalsze czynności w sprawie.

5 KOMENTARZE

  1. Eeee, tylko tyle?? polskie Janusze sprzedają z przebiegiem standardowym 185.000, a skręcone mają skromne 5 przebiegów po równiku.

Skomentuj