ING Bank Śląski niebawem zniknie z Koźla. Klienci będą musieli jeździć do Kędzierzyna

19

Od kilku tygodni trwa remont oddziału ING Bank Śląski przy ulicy Wojska Polskiego. Klienci otrzymali jedynie informacje, że placówka będzie ponownie otwarta 17 grudnia. Jak się okazuje, bank zostanie skonsolidowany z kozielskim oddziałem, który już niebawem będzie zamknięty.

ING Bank Śląski kilka tygodni temu zamknął czasowo swój oddział w Kędzierzynie-Koźlu przy ulicy Wojska Polskiego 1. Dla klientów banku, których w Kędzierzynie jest całkiem sporo, to duże utrudnienie. Aby wpłacić, lub wypłacić pieniądze muszą korzystać z bankomatów innych banków, płacąc prowizję.

Nie ukrywam niezadowolenia z tego faktu. Mam dwa wyjścia, albo korzystam z bankomatu innych banków i naliczają mi prowizję albo muszę jechać do Koźla, co też nie jest ekonomiczne. Szkoda, że nie uprzedzono o tym klientów – mówi klientka banku.

Jednak jak się okazuje, więcej powodu do niezadowolenia mają jednak klienci oddziału przy ulicy Piastowskiej. Już nie długo zostanie on zamknięty.

Oddział w Kędzierzynie Koźlu, przy ulicy Wojska Polskiego jest czasowo nieczynny, do 16 grudnia bieżącego roku, ze względu na jego rozbudowę. Po zakończeniu tej rozbudowy, oddział na przy ul. Piastowskiej, zostanie skonsolidowany z oddziałem przy ulicy Wojska Polskiego – informuje Joanna Majer-Skorupa, zastępca rzecznika prasowego ING Banku Ślaskiego.

19 KOMENTARZE

 1. To jest normalne, bank to nie są panie w okienkach. Jest 21 wiek, papierowe pieniądze są dla drobnicy, a utrzymanie oddziału kosztuje. Z czasem wiekszość banków przeniesie sie do sieci, trzeba tylko poczekać jakieś 20 lat, aż wymrze pokolenie nieogarniające komputerów.

  • cała zabawa polega na tym, że gdyby ludzie zażądali wypłacenia swoich pieniędzy z banków „w papierkach” to okazałoby się, że to wszystko by padło – chyba żaden bank nie ma na swoim koncie wszystkich pieniędzy swoich klientów. każdy kryzys zaczynał się od tego, że ludzie lecieli do banku po swoje pieniądze.

  • Wystarczy tylko awaria w banku lub brak pradu i już swoich pieniędzy nie wypłacisz.
   A w portfelu papierki zawsze sa.
   Po drugie, dawniej było o wiele więcej oddziałów i wypłacało się bez prowizji.
   Teraz oddziałów coraz mniej a opłat coraz więcej.
   Ba kiedys wypłatę otrzymywało się do ręki i był spokój.

   Nie trzeba było chodzic do banku czy do bankomatu.

 2. Pieniądz papierowy stanowi większą wartość i banki o tym wiedzą. Bank poprzez prowizje i likwidacje oddziałów próbuje zniechęcić do jego używania i posiadania. Nie słuchaj, że jesteś biedny, zacofany nie na miarę XXI w.! Papier w portfelu trudniej pozbawić wartości, niż bity na serwerze banku. Likwidują Ci oddział pod domem, to może zmień bank? Obecny Bank nie myśli o Tobie, to może inny Cię poszanuje?

 3. Autorka artykułu i klientka banku minęli się trochę z prawdą. Bezpłatnie można wypłacać z bankomatów Planet Cash, np. Al. Jana Pawła II 17 (BGŻ), Carrefour, Biedronka (Kozielska 12) lub Odrzańskie Ogrody (mBank).

 4. Będąc klientem ING nie trzeba latać do Oddziału po pieniądze, są inne bankomaty bezpłatne. Linia telefoniczna jest dostępna, można uzyskać informacje na każdziutki temat. Kantor internetowy hula, są bardzo dobre przeliczniki. Przelewy docierają w wyznaczonym czasie, a bywają banki, gdzie należna kasa pojawia się dopiero na drugi dzień roboczy.
  Myślę, że brak placówki w Koźlu będzie problemem dla osób korzystających z gotówki bez karty czyli seniorów.
  ZnamSięNaKompach, masz rację, Bank przestaje o mnie myśleć. Tylko mieszkając w Koźlu nie ma dużego wyboru, pomyślałeś o tym??

 5. Ten budynek w Koźlu to jakiś pechowy.
  Za komuny był tam Komitet Powiatowy PZPR. I padło.
  Teraz ING. I też porażka.
  Jakieś fatum?
  😉

 6. A o czym pisac, portu nie buduja, pieniadze z Magistrali podsudeckiej przesuniete na inna linie kolejowa,benzen w powietrzu- to sie nazywa GOSPODARKA!!

 7. Rozbudowa oddziału w Kędzierzynie to tylko czasowy okres zamknięcia i jest oburzenie mieszkańców Kędzierzyna. A co mają zrobić mieszkańcy Koźla i okolic, którzy już na zawsze stracą oddział?
  Bank szuka oszczędności i musi sobie zrekompensować koszty remontu więc zamyka oddział w Koźlu.
  Gdyby im zależało na klientach to zrobiliby agencje banku w mniejszym obiekcie.

Skomentuj