Informacja o dezynfekcji miast z powietrza to typowy fake news. Wojewoda dementuje

9

Epidemia koronawirusa przez niektórych wykorzystywana jest do tworzenia fałszywych informacji i siania paniki. Krążący w internecie komunikat o nocnej dezynfekcji miast z powietrza to typowy fake news. Do sprawy odniósł się wojewoda opolski Adrian Czubak:

„Stanowczo dementuję pojawiające się w przestrzeni publicznej informacje rozsyłane m.in. za pomocą wiadomości typu sms, o rzekomej dezynfekcji miast z powietrza! To klasyczny fake news, mający na celu podsycanie niepokoju społecznego.

Podobne informacje pojawiły się ostatnio także w województwie śląskim i dolnośląskim. Wszelkie tego typu działania będą zgłaszane do odpowiednich służb.

Jednocześnie zaznaczam, iż bieżące informacje dotyczące koronawirusa w woj. opolskim oraz podjętych przeze mnie działań, publikowane są na bieżąco na stronie internetowej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w zakładce KORONAWIRUS” – napisał wojewoda Adrian Czubak.

9 KOMENTARZE

  1. Czym będą dezynfekować? Płynem Orlenu i śmigłowcami zamówionymi przez Macierewicza, jeśli tak to spoko, to nie fake news. Bo to są oczywiste oczywistości, których nikt nie widział.

  2. To na dementii ten pan ma czas a na informowanie już nie? To kiedy dezynfekcja miast panie czubak? jak nie z powietrza to z gleby. Wozy strażackie polewaczki i inny sprzęt, już pan ruszył doopę w tej sprawie? czy muszą wytyczne przyjść z żoliborza?

  3. Drodzy mieszkańcy, dlaczego nie macie za grosz poczucia humoru?Forumowicze wielce Szlachetni,jesteście bardzo posępni, życzę więcej luzu.

Skomentuj