Inauguracja międzynarodowego programu w Zespole Szkół Miejskich nr 1. ZDJĘCIA

0

Uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 1 przez najbliższe dwa lata będą uczestniczyć w programie Erasmus Plus. W jego ramach gimnazjaliści wspólnie z rówieśnikami z Niemiec, Hiszpanii, Irlandii i Norwegii będą doskonalić umiejętność kreatywnego pisania, a efektem wspólnej pracy będzie multimedialne wydarzenie czytelnicze stworzone przez młodzież z pięciu państw.

Partnerami projektu w Polsce jest 279 szkół, z czego jedynie osiem znajduje się na terenie Opolszczyzny. Jedną z nich jest Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu.

Inauguracją wydarzenia w szkole był wczorajszy Erasmus Plus „Literary heroes” Open Day. Uczniowie zaangażowani w projekt przygotowali dekoracje, plakaty z informacjami na temat państw – uczestników programu, quizy kulturowe oraz drobny poczęstunek typowy dla danego kraju partnerskiego.

Program będzie realizowany przez najbliższe dwa lata. Jego uczestnicy stworzą historie lokalnych bohaterów i spiszą je w języku angielskim. Powstałe w ten sposób historie zostaną przedstawione w formie książki wzbogaconej w ilustracje. Część scen dotyczących danych bohaterów młodzież uwieczni w formie wideo, uczestnicy programu z wszystkich zaangażowanych państw będą mieli okazję poznać w ten sposób tradycję i kulturę swoich rówieśników oraz doskonalić znajomość języka angielskiego.

Budżet projektu to ponad 21 tysięcy euro. W ramach jego realizacji uczniowie z ZSM nr 1 będą mieli okazję wybrać się do państw partnerskich programu.

Rozpoczęcie programu Erasmus Plus w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu Rozpoczęcie programu Erasmus Plus w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu Rozpoczęcie programu Erasmus Plus w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu Rozpoczęcie programu Erasmus Plus w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu Rozpoczęcie programu Erasmus Plus w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu Rozpoczęcie programu Erasmus Plus w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu

Skomentuj