Iluminacja przed pływalnią robi wrażenie. „Lód” już świeci

13

Firma budująca skwer przed krytą pływalnią uruchomiła jedną z dwóch jego największych atrakcji – lodową iluminację.

Drugą będą aż dwie fontanny, jednak ze względu na spadające temperatury prawdopodobnie zostaną uruchomione dopiero wiosną.

Zagospodarowanie terenu przed pływalnią to inwestycja realizowana w ramach dużego projketu „Poprawa jakości środowiska miejskiego w Kędzierzynie-Koźlu poprzez rozwój terenów zielonych”. Urząd miasta pozyskał na niego aż 4,2 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wraz z wkładem własnym łączna wartość inwestycji sięgnie blisko 5 mln zł. Do tej pory na nowo urządzono teren przed pawilonami handlowymi przy ulicy Krzywoustego na osiedlu Piastów, plac Rodła na Pogorzelcu oraz skwer przy stadionie w Koźlu. Przeprowadzono także rewiatalizację parku w Blachowni i wybudowano ścieżkę rowerową wzdłuż ulicy Dunikowskiego.

Efekt „świecącego lodu” uzyskano poprzez podświetlenie szklanych bryły, które wkomponowano w kamienne konstrukcje. Całość dopełni duża ilość różnorodnej zieleni.

 

13 KOMENTARZE

 1. Niech moc będzie z pomysłodawcą. W końcu mamy w Benzen city „Krainę lodu 4”, „XI epizod Gwiezdnych Wojen”. Brakuje tylko Yeti, który będzie pilnował by mieszkańcy nie wybierali kryształów „lodu” ;-) ;-) ;-). No i jeszcze zatrudnienie fi my, która to „cudo lodowe” będzie utrzymywać np: Molecular ice lab GMBH, lub zlecić to utrzymanie KKPP lub Usługą Komunalnym. Kicz pogania kicz.

 2. Piękne! Naprawdę piękne.

  Choć na pewno znajdą się malkontenci, którym nie będzie coś się podobało, a już na pewno tacy, którzy stwierdzą, że to niepotrzebnie wydane pieniądze, itd.
  Czas start, który pierwszy?

  • Nie wszystko co jest ładne czy nawet piękne na początku, będzie tak wyglądać po kilku tygodniach. Myślę, że wandale już czekają, by to „poprawić”.
   Nie wiem czy monitoring miejski obejmuje swym zasięgiem otoczenie krytej pływalni, ale warto wyciągnąć wnioski z ostatniego remontu pod wiaduktem kolejowym w centrum. Mieszkańcy zwracali uwagę Prezydentowi Miasta na brak kamer i … mieli rację.

 3. a zieleni tam po kokardkę!!!, jedzcie do strzelec opolskich i zobaczcie jak wygląda przyjazna dla mieszkanca pływalnia wprawdzie bez swiecacego lodu ale z zielenią ciepła i miła, a nie ten wiecznie odnawiany kędzierzyński trup. Niestety makijaż pomaga tylko do pewnego wieku

Skomentuj