II Mistrzostwa Cardio-Sport MTB Race. Kolarze górscy ścigali się w Kędzierzynie-Koźlu. ZDJĘCIA

0

Pot, wysiłek, rywalizacja, a wszystko z miłości do dwóch kółek i wyzwań. Takie właśnie są rozgrywki sportowe na kolejnych już mistrzostwach Cardio-Sport MTB Race. W tym roku wzięło w nich udział ponad 160 zawodników. Konkurencje sportowe były okazją również do zbiórki pieniędzy na cel charytatywny.

Markowe rowery, profesjonalny strój sportowy i niezła kondycja, jednak w mistrzostwach Cardio-Sport MTB Race ważne jest samo uczestnictwo i miłość do sportu. Karol Wołyński, pasjonat rowerów i właściciel firmy zajmującej się ich sprzedażą, postanowił zorganizować wspólnie z Klubem Sportowym Koziołek imprezę, która będzie propagować kolarstwo w naszym mieście. Dziś odbyła się już jej druga edycja.

– Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i skłonienie mieszkańców miasta do aktywności, jaką jest jazda na rowerze. Mamy też szczytny cel. To pomóc Iwo Lecibilowi, chłopczykowi zmagającemu się z autyzmem – mówi organizator imprezy Karol Wołyński z firmy Cardio-Sport.

Podczas imprezy można było spróbować wypieków domowej roboty, a dla dzieci przygotowano kącik z malowaniem twarzy. Dochód z dobrowolnej zbiórki pieniędzy będzie przekazany na rehabilitację Iwa.

– Zbieramy na naszą regularną rehabilitację, robimy to trzy razy w tygodniu. Godzina takiej terapii kosztuje 60-70 złotych, zazwyczaj udaje nam się pozyskać jeden procent z podatku, jednak te pieniążki przychodzą dopiero pod koniec roku. Od lat marzymy o turnusie rehabilitacyjnym, jednak wciąż brakuje nam środków na taki wyjazd, który kosztuje około 8 tysięcy złotych. Niestety dla mnie to bardzo duży wydatek – mówi Ewa Kowalczyk-Lecibil, mama małego Iwa.

Rodzice dzielnie kibicowali swoim dzieciom, a dzieci wspierały w rozgrywkach swoich rodziców. Jednak mimo zdrowej rywalizacji tylko najlepsi zwyciężali.

– Interesuje się siatkówką, piłką nożną, rowerami i narciarstwem. Staram się często jeździć na rowerze, jednak sport najbliższy mojemu sercu to piłka nożna. W wyścigu na mistrzostwach najtrudniejszy był dla mnie teren, który musiałem pokonać, dlatego tym bardziej jestem dumny z wygranej – mówi zdobywca pierwszego miejsca w swojej kategorii Marcel Kumaszka, uczeń klasy 5a Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu.

Wyścigi odbywały się w różnych kategoriach wiekowych. Doświadczeni zawodnicy walczyli o medale na 35-kilometrowym dystansie PRO. W ramach tego wyścigu rozegrano II Amatorskie Mistrzostwa Gminy Kędzierzyn-Koźle.

Dla wszystkich śmiałków, którzy wystartowali na dystansie HOBBY lub PRO, przygotowano nagrody niespodzianki. Najatrakcyjniejsza była oczywiście nagroda główna – rower SCOTT Aspect 980.

Skomentuj