I Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie-Koźlu w gronie szkół przyjaznych LGBTQ+. Młodzież wyróżniła placówkę

27

I Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie-Koźlu znalazło się w kolejnej odsłonie ogólnopolskiego rankingu najbardziej przyjaznych placówek edukacyjnych dla uczniów LGBTQ+. O tym, jaka szkoła znajdzie się w ścisłej czołówce, decydowali uczniowie.

Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+ to projekt zainicjowany przez warszawskiego aktywistę, Dominika Kuca w 2018 roku. Na początku w rankingu brali udział tylko młodzi ludzie z Warszawy. Obecnie startuje po raz piąty. W tym roku zespół jest największy do tej pory – prace projektu koordynuje 16 osób w regionach. Hasłem przewodnim Rankingu jest „Bezpieczna Szkoła”, co stało się tematem przewodnim kampanii.

I Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie-Koźlu znalazło się na ósmym miejscu w dziesiątce najlepszych. Decyzję o tym, która szkoła w Polsce będzie w gronie wyróżnionych, podjęto na podstawie zgromadzonych 20 tysięcy ankiet od uczniów ze szkół średnich. W ankietach uczniowie byli pytani o to, jak się czują w szkole, czy mogą liczyć na wsparcie, czy doświadczali dyskryminacji i czy mogą w szkole nosić symbole LGBT.

Jestem bardzo dumna, że nasza szkoła znalazła się w tym rankingu. Ten ranking pokazał, że młodzież czuje się w szkole bezpiecznie. Jeżeli oddają na nas głosy, to znaczy, że każdy znalazł sobie w tej szkole swoje miejsce i czuje się w niej dobrze. Bezpieczna przestrzeń to przestrzeń do rozwoju. My jako kadra pedagogiczna mamy swoją misję, że towarzyszymy młodemu człowiekowi w rozwoju życiowym. Tu są dwa słowa kluczowe : towarzyszymy, więc nie dajemy gotowych rad, rozwiązań i nie oceniamy postępowania, jesteśmy obok i wspieramy zarówno w sukcesach jak i porażkach. Kolejne słowo to życiowy rozwój, czyli dbamy o rozwój naukowy jednak, aby nasz absolwent miał dobre życie, to oprócz rozwoju naukowego, dbamy o rozwój emocjonalny, społeczny i fizyczny – mówi Małgorzata Targosz, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego.

27 KOMENTARZE

 1. nie ma się czym chwalić….
  Rozumiem ranking:
  – „szkoła bez barier architektonicznych”
  – „szkoła bez narkotyków”
  – „szkoła bez przemocy”

  tylko, że temat niemodny…

 2. Fuj. Czego uczycie młodzież ? Tolerancja ? A czemu nie mówi się o agresji jak panuje w społeczeństwie i młodzieży ? To jest ważnieszy temat niż o zboczkach.

   • LGBT jest bardzo tolerancyjne, ale tylko dla tych, którzy podzielają ich poglądy i akty przemocy z ich strony są częstsze niż się wydaje. Obejrzyj kanał Waldemara Krysiaka, geja krytykującego LGBT, to może otworzą ci się oczy.

 3. W moim przekonaniu fakt czy młody człowiek jest LGBTQ+ czy nie, jest jego prywatną sprawą. Robienie tego typu rankingów związane jest z nieuchronnym pytaniem ilu ich jest, w jakich podgrupach LBGTQ+, ilu jest Heteronormatywnych. I robi się cyrk. Szkoły powinny uczyć i rozwijać młode osoby a nie propagować i wpajać lewacką poprawność.
  PS
  Ostatnio jakaś europejska organizacja LGBTQ+ sporządziła podobny ranking, ale w kategorii państw.
  Polska zajęła zaszczytne! ostatnie miejsce.
  😜😎

  • Alina ma dobrze poryty beret. Skoro dla ciebie to zaszczyt być nietolerancyjnym homofobem, to gratuluję. Rozumiem, że pochwalasz mizianie się w zaciszu plebanii.

   • Tu się mylisz @Xxx. Jestem tolerancyjna. Ale to nie oznacza mojej akceptacji ani afirmacji czy popieranie nachalnego propagowania.
    PS
    1.Zadałam AI pytanie o korelację między homoseksualizmem a pedofilią. Wymigiwała się z potwierdzeniem tej korelacji ale przyciśnięta do muru podała dane badań, które pokazują, że wśród pedofilów jest od 16 do 40 % homoseksualistów.
    2. Ostatnio Lew Starowicz podał, że 80% młodych ludzi, którzy się poddali zmianie płci, tego żałują i chciałoby powrócić do poprzedniej.
    🤔

     • Ciekawe jak u Ciebie z matematyką. Chyba nie za bardzo. Pewnie na pytanie jaką masz szansę wygrania miliona w totolotka odpowiadasz, że 50%. Bo albo wygram albo nie.
      😁
      Powinieneś odpowiedzieć że wśród pedofilów jest od 60 do 84% hetero.
      Jeżeli uważamy (na razie) pedofilię za medyczne upośledzenie to taka korelacja z zachowaniami homoseksualnymi musi podważać przekonanie miłośników LGBTQ+ o normalności takich zachowań.

    • Jeśli uważasz że istnienie osób lgbt w przestrzeni publicznej to nachalne propagowanie to ja nie wiem co ty masz w głowie. No i cytujesz kolesia, który próbował „leczyć” leczyć osoby homoseksualne elektrowstrząsami.

     • Do @zuzia
      Terapia elektrowstrząsowa – procedura lecznicza stosowana w przypadkach niektórych zaburzeń psychicznych m.in. w ciężkiej depresji, zwłaszcza lekoopornej, epizodach maniakalnych, epizodach psychotycznych, zwłaszcza z objawami katatonicznymi.
      Jest uważaną do dzisiaj za lepszą niż leczenie farmakologiczne. Kiedyś leczono (bez cudzysłowów) homoseksualizm elektrowstrząsami bo był jednostką chorobową. Co ciekawe obecnie, nawet na życzenie osoby homoseksualnej, takiej terapii nie wolno wykonywać.

 4. Jestem absolwentem tej szkoły i pamiętam pisanie listów na akord w obronie tego czy tamtego. To było ważne,śmieszne akcje. Popieranie POlityki dyrektora budy, szkoda,że te sukcesy nie przyczyniają się do rankingu w osiągnięciach .

 5. RANKING WOJEWÓDZKI LICEÓW 2022 – OPOLSKIE
  m-ce na opolszczyźnie, m-ce w kraju, nazwa szkoły
  9, 400, II LO im. Mikołaja Kopernika
  16, 671, I LO im. Henryka Sienkiewicza
  No cóż. W czymś (LBGTQ+) trzeba się pokazać.
  😵‍💫😞

 6. Przychodzi facet do lekarza i mówi, panie doktorze ja jestem lesbijką. To niemożliwe mówi lekarz. Jak to niemożliwe, chodzę po ulicach, jest tylu pięknych mężczyzn a mi się tylko babki podobają.

 7. Jeśli ktoś ma ochotę na jakieś zboczenie seksualne, to niech to robi w zaciszu domowym, a nie na ulicy. Demonstrowanie publicznie swojej odmienności jest nie na miejscu.

 8. Alina zacznij myśleć samodzielnie, zamiast bezmyślnie przytaczać fragmenty zaczerpnięte z propagandowych, skrajnie prawicowych pisemek.

  • Czyżby AI (bardzo porawna politycznie) była tubą propagandową prawicy? Albo seksuolog Lew Starowicz. Przytoczyłam ogólnie dostępne dane naukowe.
   Tak przy okazji polecam wyszukać na Youtube ” hjernevask harald eia z polskimi napisami „.
   Po tym fimiku (i śmiesznym i strasznym) w tej bardzo przychylnej LGBTQ+ Norwegii zamknięto na państwowych uczelniach wydziały zajmujące się tematyką Gender. Dlaczego? Nie będę zabierała Wam przyjemności samodzielnego pooglądania i szampańskiej zabawy.
   PS
   Natomiast co do moich osobistych poglądów to oczekuję również kulturalnej tolerancji. Nie potrzebuję afirmacji i ich czołobitnego popierania.

   • Najlepszy argument jaki słyszałem to: „Oglądaniu sobie na youtubie Kiedyś coca-cola miała reklamę z hasłem: Niektórzy uwierzą we wszystko co jest w internecie. Chyba mieli na myśli Aline

    • Już pierwszy film (było siedem odcinków) wywołał burzę, zaś niespodziewanym skutkiem siedmioczęściowej serii było zamknięcie w 2011 roku Nordyckiego Instytutu Gender Studies na Uniwersytecie Oslo, finansowanego przez państwo. Publicznie zdyskredytowano bowiem tą „dziedzinę”, wykazując że jest to po prostu zachodni przypadek łysenkoizmu. Nie oznacza to, że ludzie, którzy głosili te idiotyzmy zostali odsunięci kompletnie. Ale stracili finansowanie i absolutny posłuch społeczny. Norwegowie po raz pierwszy od dziesięcioleci zaczynają otwarcie mówić o rzeczach, które dla reszty świata były oczywiste. Okazuje się, że w postępowym raju królował ciemnogród.
     PS
     Łysenkoizm – ogół pseudonaukowych teorii i poglądów, których autorem był Trofim Łysenko w ZSRR za czasów Stalina.

 9. Na stronie organizatora rankingu jest informacja o tym, że 20000 osób w skali kraju oddało głosy. Natomiast zestawienie szczegółowe nie jest aktywne. Jest tylko informacja kontestująca, że również w mniejszych miejscowościach (w tym w Kędzierzynie-Koźlu) są aktywni zwolennicy LBGTQ+.
  Czy ktoś (np z LO kozielskiego) może podać ile osób „wyróżniło placówkę”?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj