Blisko stu zawodników wzięło udział w pierwszej edycji Biegu o Złotą Podkowę w Zakrzowie. Przełajowa trasa o długości ośmiu kilometrów oraz ostre słońce dały biegaczom mocno w kość.

Organizatorem biegu był Klub Sportowy Koziołek. Imprezę otworzył marszałek województwa Andrzej Buła, który dał biegaczom sygnał do startu. Zawody okazały się niezwykle wymagające. Biegacze mieli do pokonania trudną przełajową trasę z kilkoma podbiegami, w tym morderczym odcinkiem tuż przed finiszem. Czynnikiem dodatkowo utrudniającym zmagania było palące słońce i wysoka temperatura.

Bezkonkurencyjnym zwycięzcą biegu został Przemysław Chatys, który już na starcie oderwał się od reszty rywali i z każdą minutą powiększał swoją przewagę. Ostatecznie pokonanie trasy zajęło mu 28 minut i 3 sekundy. Dość powiedzieć, że drugi na mecie Piotr Bielański miał ponad trzy minuty straty do zwycięzcy (31:06). Na najniższym stopniu podium stanął Andrzej Grzesik (32:35).

Wśród pań zwyciężyła Elżbieta Przybył z czasem 40 minut i 7 sekund. Drugie miejsce zajęła Daria Głąb (40:52), trzecia była Anna Sołyga (41:48).

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj