Hybrydowe Volvo będzie wozić pasażerów w Kędzierzynie-Koźlu

8

Urząd miasta rozstrzygnął przetarg na zakup czterech nowych autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Flotę przewoźnika zasilą trzy spalinowe autobusy od Solarisa oraz Volvo 7900 – pierwszy pojazd o napędzie hybrydowym, który trafi do MZK.

Autobusy zostaną zakupione dzięki unijnej dotacji pozyskanej w ramach projektu „Poprawa jakości powietrza w subregionie kędzierzyńsko-strzeleckim – etap II” realizowanemu przez gminę Kędzierzyn-Koźle we współpracy z Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Strzelcach Opolskich.

MZK w ramach projektu zaplanował zakup czterech autobusów klasy MAXI – trzech o napędzie spalinowym oraz jednego o napędzie hybrydowym. Jedyną ofertę w pierwszej części postępowania złożyła firma Solaris, która trzy autobusy Urbino 12 wyceniła na kwotę nieco ponad 3,2 miliona złotych.

W drugiej części przetargu konkurentem Solarisa była firma Volvo. Po przeanalizowaniu ofert okazało się, że to właśnie propozycja Szwedów była atrakcyjniejsza. Za autobus Volvo 7900 hybrid miasto zapłaci 1,75 miliona złotych. Po podpisaniu umowy obie firmy mają 365 dni na dostarczenie pojazdów do Kędzierzyna-Koźla.

8 KOMENTARZE

  1. Czemu Volvo?? Polska słynie z produkcji rodzimych autobusów które jeżdżą w Portugalii, Holandi, Niemczech, Francji.. Jestem na nie za taką decyzję..

  2. To chyba ty masz problem z czytaniem.. 3 autobusy były w cenie 3,2mln a jedno Volvo 1,75..teraz cofnij się do podstawówki na lekcje języka polskiego odnośnie streszczen oraz matematyki..

  3. Hustler 3 autobusy Solaris za 3,2 mln ale diesel, a widocznie Solaris za hybryde policzył sobie więcej niż Volvo i to właśnie oni wygrali

  4. Sam się cofnij przetarg był podzielony na dwie części: na 3 autobusy SPALINOWE i 1 HYBRYDOWY. Volvo złożyło tylko ofertę na hybrydę, która była korzystniejsza. Piłeś, nie pisz…

    • Juz rozumiem o co chodzi. Pytalem dzieciakow i one mi powiedzialy, ze to wy macie racje.
      Nastepnym razem zanim coś napisze, to sie dzieci spytam czy dobrze mysle.

Skomentuj