Hotele dla owadów w Kędzierzynie-Koźlu. Zbudowały je dzieci podczas półkolonii

8

W Kędzierzynie-Koźlu przybyło 6 nietypowych hoteli. Ich lokatorami będą owady. Dzięki domkom będą lepiej radzić sobie w przestrzeni miejskiej, bo zyskały miejsca, w których mogą się schronić i rozmnażać. Budki powstały podczas wakacyjnych półkolonii zorganizowanych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5.

Warsztaty ekologiczne dla dzieci poprowadziła Fundacja Excalibur z Opola. Maluchy pod czujnym okiem ekspertów własnoręcznie zbudowały domki dla owadów. Wszystkie będą teraz służyć tym pożytecznym zwierzętom. Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta znaleźli najbardziej odpowiednie miejsca, gdzie zainstalowano hotele. Znajdziemy je w Koźlu, na Pogorzelcu, w Śródmieściu i Blachowni.

8 KOMENTARZE

  1. Hotele dla owadów piękne szkoda tylko,że są przybijane gwoździami do żywego drzewa.W Parkach Narodowych odchodzi się już dawno od takiej metody,przed drzewem stawia się tabliczki mocowane na słupku,bo przecież drzewo żyje a my go ranimy.Mam nadzieję ,że ochrona środowiska to zauważy i zmieni sposób mocowania.

    • Należy tak nie robić, te drzewo może się bowiem obudzić, widziałem na własne oczy w sadze o pierścionku. Takie drzewo sie może zemścić…. Saruman żoliborski nie śpi…

  2. Jeśli nie potrafisz się zachować to się nie udzielaj,a przemądrzalcem to jesteś może Ty bo oglądasz i nic nie widzisz a komentujesz,pierwsze jest drzewo przyjrzyj się dokładnie.Odpowiedź dla Wkoorw!

  3. Wspaniala idea hoteliki dla insektow szkoda ze tylko 6. Jesli chodzi o przymocowanie tego hotelika to lepiej nie na drzewie ,ale dla niego to jest znikomy problem. Dla przykladu kiedys co roku pobieralem sok z brzozy,czyli musialem wywiercic otwor 8 mm srednicy i o dlugosci ca.50mm.Przez 2-3 tygodnie sok splywal do butli, pozniej ten otwor zabijalem drewnianym kolkiem i do tej pory brzoza ma sie super. Sok z brzozy to staroslowianska skarbnica zdrowia wikipedia.

Skomentuj